Внаслідок глобального потепління вода в океані стає солонішою
Парниковий ефект прискорює глобальний кругообіг води майже удвічі, викликаючи таким чином зміни у кліматичних моделях, стверджують австралійські вчені.
Кругообіг води — природне явище, за якого дощова вода, що впала на поверхню, випаровується назад у повітря і згодом знову випадає у вигляді опадів.
Океанолог Сьюзен Вайффелс з організації, яка займається дослідженнями наукових і промислових явищ у глобальному масштабі, опублікувала свої наукові висновки у журналі «Science».
Пришвидшення кругообігу води призвело до зміни у кількості опадів і випаровування, що викликає в свою чергу, збільшення солоності океанічних вод.
Це доведено шляхом лабораторного аналізу зразків морської води, що їх порівняли з даними за період з 1950-го до 2000 року. Наслідки матимуть неабияке значення також і для земної поверхні.
Аграрні регіони за умов глобального потепління і дефіциту води стануть сухими, а це матиме вплив на такі важливі показники, як безпечність продуктів та можливість вирощування сільськогосподарських культур у цих регіонах.
Для моніторингу цих тенденцій вчені встановили в океанах численні буї. Таким чином, в майбутньому, кажуть вони, можна буде відслідковувати показники океанічних вод у режимі реального часу.
Источник:
Украина подаст заявку на проведение зимней Олимпиады-2022 в марте
...
Обсуждаемая новость: