Юридичне представництво в суді
Юрист-теоретик не здатен якісно представляти інтереси особи у суді, натомість практик має окрім знань, відповідні зв'язки та навички.
Юридичне представництво в суді - це процесуальна діяльність, що здійснюється від імені і в інтересах осіб, що беруть участь у справі: сторін, третіх осіб, заявників та інших зацікавлених осіб, прокурора, державних органів, органів місцевого самоврядування та інших органів.
Хто може бути представником у суді
Представництво в суді може здійснюватися тільки дієздатними особами, які мають належним чином оформлені повноваження на ведення справи. Представництво в суді організацій здійснюється їх органами, які діють у межах повноважень, наданих законом, іншими установчими документами або правовими актами. Чинне процесуальне законодавство чітко визначає коло осіб, які не допускаються до здійснення представництва в суді.Кому заборонене представництво у суді
Представництво в суді, а отже й надання допомоги юриста, не можуть здійснювати прокурори, судді та слідчі, а також особи, які беруть участь у даному процесі як секретарь судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача, свідка. Виняток - випадки участі вищевказаних осіб у процесі як законних представників або представників відповідних органів. Також представником не може бути особа, яка одночасно представляє інтереси протилежної сторони або третьої особи, яка висуває самостійні вимоги на предмет спору.Оформлення представництва в суді
Щоб сімейного адвоката було допущено до представництва в суді, потрібно правильно оформити повноваження представника (за допомогою довіреності або договору (угоди) адвоката). При цьому потрібно врахувати, що оформлення представництва в суді залежить від виду представництва: добровільне (договірне) або обов'язкове (законне).
До обов'язкового представництва в суді відносять представництво від імені малолітніх і неповнолітніх дітей, недієздатних або обмежено дієздатних громадян, а також осіб, визнаних безвісно відсутніми. У цьому випадку права захищають батьки, опікуни, піклувальники, усиновлювачі та інші особи, яким дане право надано законом. Повноваження при представництві в суді підтверджуються документами, які засвідчують статус законного представника.
Добровільне представництво в суді може здійснюватися на підставі належно оформленого доручення. Якщо ж інтереси в цивільному процесі представляє адвокат, то досить ордери або договору на адвокатське обслуговування.
Довіреності, які видані громадянам, для представництва в суді повинні бути засвідчені в нотаріальному порядку. Довіреність на представництво в суді від підприємства повинна бути підписана її керівником або іншою уповноваженою установчими документами особою і обов'язково скріплена печаткою організації. У разі, коли представництво в суді організації здійснюється її керівником, то його повноваження підтверджуються наданими суду документами, що засвідчують посадове становище, а також установчими або іншими документами.
У разі представництва в суді представник має право вчиняти всі процесуальні дії від імені довірителя в межах довіреності або договору (угоди). При цьому, обмеження представника на виконання будь-яких дій мають бути обумовлені в довіреності або угоді з адвокатом.
Телефонуйте і переконайтесь в якості моєї професійної компетенції як судового юриста. Записуйтесь на юридичну консультацію!