Законодавці зобов’язали ЖЕКи проводити перерахунок оплати за житлово-комунальні послуги у разі проведення ремонтних чи профілактичних робіт
Закон України від 05.07.2011 р. №3569-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку розрахунків за житлово-комунальні послуги » Уже кілька років поспіль ЖЕКи намагаються вчасно укладати договори про надання комунальних послуг. Причому у цих договорах встановлюються (мають бути встановлені) не лише перелік послуг, що надаються ЖЕКами, але й вартість цих послуг та строки їх оплати. Особливу увагу приділено оплаті окремих комунальних послуг авансом.
Нагадаємо, що з 01.01.2011 р. припинено дію Закону України від 13.11.96 р. №486/96-ВР «Про тимчасову заборону стягнення з громадян України пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги ». Отже, нарахування та стягнення пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги здійснюються на суму заборгованості, яка утворилася з 1 січня 2011 року.
Законотворці і далі вносять зміни до законодавства, що регулює сферу житлово-комунальних послуг. На сьогодні маємо зміни до:
1) Господарського кодексу України — зміни внесено до розрахунків за договором енергопостачання. Так, оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачати попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів;
2) Закону України «1875 Про житлово-комунальні послуги» — у частині перерв у наданні житлово-комунальних послуг. Як і раніше, про проведення ремонтних, профілактичних робіт, застосування інших перерв споживачів комунальних послуг повідомлятимуть через ЗМІ за 10 днів до початку перерви (крім аварій чи обставин непереборної сили). Проте допустима тривалість перерв у наданні послуг у зв’язку з проведенням ремонтних і профілактичних робіт виконавцем/виробником за графіком встановлюється КМУ. Перерва у наданні комунальних послуг, яка виникла внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили, має бути ліквідована у найкоротші терміни. Якщо ж ліквідація наслідків потребує більше однієї доби, виконавець/виробник спільно з органами місцевого самоврядування здійснює заходи щодо зменшення її негативного впливу на споживачів. При цьому на виконавця/виробника покладено обов’язок проводити перерахунок розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі перерви в їх наданні, ненадання або надання не в повному обсязі. Порядок такого перерахунку має бути встановлено КМУ, для чого Кабміну надається строк до 03.03.2012 р.
Встановлено вимоги до складання платіжного документа на оплату житлово-комунальних послуг. Платіжний документ може містити графи, в яких зазначаються суми до сплати за надані послуги, не проплачені повністю споживачем у попередній розрахунковий період. Платіжний документ не може містити графи, в яких зазначаються суми за оплату послуг, не передбачених договором, або суми доплат за надані послуги понад ті, що передбачені діючими тарифами.
Споживачі тепла мають сплачувати авансовий платіж за теплопостачання лише в тому разі, коли такий обов’язок передбачено договором (ст. 25 Закону України «2633 Про теплопостачання»).
Наталія КАНАРЬОВА, «Дебет-Кредит»
В Мариуполе госпитализированы еще два носителя холерного вибриона
...
Обсуждаемая новость: