Як уникнути хвороби Альцгеймера?
Обстеження майже мільйона людей у Франції показують, що люди, які відкладають свій вихід на пенсію, меншою мірою ризикують захворіти на недугу Альцгеймера чи якийсь інший вид слабоумства.
Одне з найсерйозніших досліджень на цю тему провело INSERM — французьке урядове агенство з питань охорони здоров’я. Дані дослідження вони представили на конференції у Бостоні. Згідно з цими даними, кожен додатковий рік роботи зменшує ризик на 3,2 %.
«У людей, які довго залишаються активними, тобто працюють протягом тривалого часу, зменшується ризик розвитку слабоумства чи труднощів із пам’яттю, мисленням та міркуванням», — розповідає Гізер Снайдер з Американської асоціації досліджень хвороби Альцгеймера.
Вчені обстежили понад 429 тисяч працівників — дрібних торговців, пекарів, теслярів тощо. Результат ясний: у тих, що вийшли на пенсію у 65 років, ризик розвитку слабоумства, менший на 15%, аніж у тих, що полишили роботу у 60. Експерти кажуть: навіть після виходу на пенсію слід постійно вправляти свій мозок.
«Займайтеся і надалі тією справою, яка вам до вподоби. Мої батьки — на пенсії, але вони зараз активніші, ніж будь-коли. Вони цілий час щось вивчають, відвідують лекції в університеті, залишаються заангажованими у соціальне життя», — каже далі Гізер Снайдер.
Чи слід залишатися на роботі якомога довше, аби уникнути хвороби Альцгеймера? Дискусії з цього приводу тривають, зачіпаючи соціальні, етичні та політичні фактори.
Источник:
В Швейцарии арестован разорившийся банкир, ограбивший элитный магазин мотоциклов
...
Обсуждаемая новость: