Кіотський протокол під загрозою
Активне обговорення проблеми парникових викидів та, як наслідок, нагрівання атмосфери змушують світових лідерів міняти свої погляди. Водночас такі великі держави як США та Китай, навідріз відмовляються приєднуватися до міжнародної кліматичної угоди, аби не нашкодити показникам своєї промисловості.
«Я вірю, що зміна клімату відбувається насправді, що це є наслідком людської діяльності та парникових викидів в атмосфері. Тож ми маємо зобов’язання перед майбутніми поколіннями щось змінити», — каже президент Барак Обама.
На думку Канади, Росії, Японії, скорочення парникових викидів не має сенсу, якщо такі індустріальні гіганти як Індія, Китай, Бразилія, Південна Африка відмовляються приєднуватися до міжнародних угод. Тим часом термін дії кліматичної угоди — Кіотського протоколу спливає наприкінці року, і підписати нову погоджуються хіба що ЄС та ще кілька країн.
«Я сподіваюся, що учасники погодяться вжити рішучих заходів, керуючись звітом та рекомендаціями, що можуть вирішити це питання і перейти до наступного рівня», — заявила голова кліматичної конференції ООН 2011 року Маіте Нкоана-Машабане.
Поки бідні та багаті країни не можуть домовитися про спільну кліматичну стратегію, численні науковці констатують — атмосфера Землі через парникові гази нагрівається все більше, що може спричиняти численні повені, посухи, підвищення рівня морів та інші катаклізми.
Більш рішуче та аргументовано міркують науковці. Наприклад, спеціалісти з програми довкілля ООН з’ясували, що викиди парникових газів до 2020 року можуть зрости на 8-13 мільярдів тон — це може спричинити підвищення річних температур на критичні понад 2 градуси за Цельсієм.
«Світові викиди нас дуже турбують. Адже зміна клімату стосується усіх — США також, а не лише Бангладеш, Пакистану чи Нікарагуа. Діяти треба дійсно зараз. Про це нам вже розповів супершторм Сенді», — каже Джанет Редман, один з керівників проекту Sustainable Energy and Economy Network.
Останні дослідження показали, що парникові гази в атмосфері можуть підвищувати ймовірність певних природних явищ, як-от спека в США 2011 року та в Європі 2003 року. Жертвами цих катаклізмів стали десятки тисяч людей.
Источник:
Гуманитарным коридором из Луганска сегодня выехали 505 человек
...
Обсуждаемая новость: