• отзыв почему стоит выбрать адвоката приймак
  • статья адвоката по наследству
  • видео-отзыв по делу об установлении юридического факта
  • отзыв про адвоката по банковскому спору
  • отзыв об адвокате светлане михайловне приймак
  • адвокат помогла с решением земельного вопроса
  • обращение к оппонентам
  • отзыв про юриста по наследственному делу
  • скидку на юридические услуги адвоката
  • отзыв об адвокате по наследственному делу
  • отзыв об семейном адвокате по делу об уменьшении размера алиментов
  • отзыв об адвокате светлане приймак по кредитному спору
  • статьи и публикации частного адвоката
  • благодарность адвокату в виде отзыва Клиента
номер телефона адвоката

Розділ іпотечного майна при розлученні: приклад судової справи

Статті на сайті

    Якщо кредит був узятий до шлюбу, то нерухомість буде вважатися власністю позичальника і не повинна ділитися при розлученні.       В житті часто бувають випадки, коли під час розлучення у когось із сімейної пари з'ясовується, що хтось із подружжя самостійно, таємно взяв кредит або ж у пари є спільний непогашений кредит на житло, що є найпоширенішою спірною темою. І що робити з кредитом при розлученні пара не знає. Звісно, кращий алгоритм дій у такій ситуації – звернення за допомогою до адвоката по банківським питанням. Попри це, не всі користуються цією порадою та намагаються самостійно віднайти необхідну інформацію у мережі Інтернет.
      Звісно, стаття 70 в Сімейному Кодексі нашої держави на доступній мові роз'яснює, що все нажите в шлюбі майно і борги діляться порівну, незалежно від того банк подав до суду чи ні, але якщо інші умови не були викладені в шлюбному договорі. Так що, можна дійти до висновку, що як і житло, так і розділ кредиту ділиться надвоє. У тому випадку, якщо договір позики підписував тільки один з подружжя - кредит вважається загальним. Попри таке тлумачення деяких юристів, на моїй практиці суди приймали й інші рішення. Як правило, у такій ситуації з боргами одного із подружжя, банківські співробітники вимагатимуть з обох борги і розлучення подружжя їх не цікавить. Але бувають і інші варіанти розв’язання даної суперечки.

      Досить типова ситуація: А. взяв великий іпотечний кредит і деякий час його виплачував. Потім він одружився на Р. Після весілля виплати по іпотеці відбувалися вже з сімейного бюджету. Нарешті, кредит був виплачений і квартира повністю перейшла у власність покупця, однак родина, не витримавши труднощів побуту, розпалася. Як їм тепер ділити квартиру? Вона зареєстрована на А., однак Р. також брала участь у купівлі: чи має вона право на частку площі?

Чи вважається таке майно спільно набутим?

      Відразу ж обмовимося, що дуже багато залежить від обставин конкретної ситуації та індивідуальної допомоги юриста: наприклад, від суми кредиту, строків виплат і, навіть, від наявності у подружжя неповнолітніх дітей. Так що без консультації юристаі докладного аналізу не обійтися. У статті ж розглядаються лише основні моменти, які важливі в подібних випадках.

      Дана ситуація регулюється Сімейним кодексом. Зокрема, закон розрізняє спільну і особисту власність подружжя. До спільної відноситься вся власність, придбана в період між реєстрацією і розірванням шлюбу. Особистою вважається власність, придбана чоловіком або дружиною до шлюбу. Цікаво, але факт: Сімейний кодекс не дає більш детального визначення особистої власності, тому у кожному конкретному випадку варто звернутись за порадою до сімейного адвоката.

      У разі, якщо після розлучення одного з подружжя приголомшує дзвінок з банку з вимогою погашення заборгованості, постраждалій стороні доведеться в суді довести, що цей кредит брався іншою стороною в таємниці і на особисті потреби. Буду відверта, зробити це достатньо важко, якщо не скористатись допомогою кваліфікованого адвоката по банківським спорам в Києві.
      У розділі кредиту при розлученні, банк - це третя сторона, яка також є власником частини майна. І, як правило, представників фінансової організації не цікавлять всі сімейні ситуації і внутрішні суперечки. Якщо ж колишня осередок суспільства не в змозі домовитися між собою самостійно, то я, на правах юриста, для самих лінивих пропоную що найменше два варіанти розв'язання цієї проблеми без судових спорів:

  • Продати квартиру, або інше майно, що перебуває в заставі, і отриманою сумою погасити всі фінансові зобов'язання, вирішити питання повернення вкладу.
  • Попередньо погасити кредит і після цього зайнятися розподілом спільно нажитого майна.

Майно, придбане в кредит?

      Для того, щоб зрозуміти, до якої власності належить придбана в іпотеку квартира, потрібно розібратися, з точки зору законодавства чиїм виступає майно, придбане в кредит. Так, квартира, до закінчення виплат, є запорукою. Тобто, в разі перебоїв з виплатами по кредиту, або відмови від виплат, кредитор може реалізувати його в рахунок боргу. Таким чином, власник квартири, придбаної в іпотеку, не може нею розпоряджатися - хоча і є власником. До того, як буде повністю виплачений кредит, власник не може повністю використовувати право власності.

      Якщо є запорука, то є і дві сторони: одержувач застави (завжди банк) і подавач застави. Коротко кажучи, майно в заставу може передавати тільки його власник. Подателем застави може бути не тільки покупець квартири, але і його майновий поручитель або інша особа, якій передано майнове право на власність. Відповідно, якщо власник майна дозволив іншій особі користуватися майном, але не передав його у власність, то це інша особа не може закладати вказане майно.

      Важливий момент: право власності на іпотечну квартиру передається в момент укладання договору купівлі-продажу, а не в момент закінчення виплат по кредиту. І, хоча умови договору іпотеки обмежують власника житла в діях з нерухомістю, однак вони не скасовують і не припиняють його права власності. І це правило діє не тільки для придбаної в іпотеку нерухомості, але і для будь-якого майна, взятого в кредит.

      З цього випливає, що квартира, куплена в іпотеку А. належить йому і вважається його особистим майном: адже договір був укладений явно до реєстрації шлюбу. Здавалося б, дружина не може вимагати частки зазначеної житлоплощі. Але справа в тому, що ситуацію можна розглядати у світлі інших норм, про це детальніше можна дізнатись у адвоката на консультації.

      Так, якщо звернути увагу на той же Сімейний кодекс, саме на статтю 62, то можна виявити цікавий нюанс.Виявляється, якщо майно, придбане до шлюбу, стало значно більш цінним завдяки фінансовим, або іншим витратам другого партнера (припустимо, у одного партнера був побитий в аварії автомобіль, а другий машину за свої гроші полагодив), то це майно може бути визнано спільним за допомогою послуг сімейного юриста. Звичайно для того, щоб присвоїти йому такий статус, доведеться звернутися до суду. Проте в даному випадку нас цікавить саме те, що приватне майно одного з подружжя може бути визнане спільним.

      До речі, якщо партнер, який не володіє зазначеним майном, брав участь у його утриманні, догляді за ним, управлінні ним, то доходи, отримані від цього майна, вважаються спільною власністю. Втім, до даної ситуації цей відступ не відноситься.

Який же висновок з усього вищесказаного?

      Як це не парадоксально, але рішенням суду з рівною ймовірністю квартира може бути визнана як загальною, так і особистою власністю. Все залежить лише від того, які норми законодавства буде використовувати суддя, і які обставини конкретної ситуації.


      Зауважу, що для моїх Клієнтів існую інші більш цікаві шляхи вирішення питання щодо розподілу кредитних зобов’язані при розлученні подружжя або на протязі 3-х років після цього. У будь-якому випадку, розділ боргів по іпотеці або іншому кредитному забов’язанню краще вирішити мирно і в домовленості при участі адвоката, який професійно займається питаннями вирішення банківських спорів не один рік. Адже, якщо банк заарештує нерухомість і виставить на продаж самостійно, обидві сторони опиняться в істотних збитках.





Інші статті юриста:

Більше статей

юридическая помощь гражданам


юридическая помощь бизнесу


- Грамотно и профессионально, по-деловому, без пиара и заносчивости, компетентно и индивидуально. Юридические услуги и результат. ...


- Знать свою работу и уметь отстаивать права своего Клиента - это то, чем руководствуется адвокат Светлана Приймак в своей деятельности. ...


Відгуки про юриста
отзывы об светлане приймак
   Уважаемая Светлана Михайловна! Благодарю вас за быстрый и очень радостный для нас ответ. На дополнительные деньги, положенные нам государством, и рассчитывать просто не могли!
   Да и не добивались сами, т.к. знаем много таких же семей, а результаты у них такие же как и были у нас до встречи с вами.
   Спасибо. Валерия и Михаил, Донецк
Акції на юридичні послуги

Скидки на юридические услуги


-

орнамент


Більше загальних статтей

-

Більше сімейних статтей

-

Більше судової практики

-

Більше консультацій



-

-
Випадкове на сайті юриста

-
Звернення до адвоката


Тема звернення:

Ваше ім'я:




Текст Вашого звернення:
(викладіть суть Вашого звернення до юриста)



Контактний телефон: Контактний Email: