Жінки-фермери здатні нагодувати світ
СІЛЬСЬКИЙ ГЕНДЕР
В Україні зареєстровано приблизно 43 тисячі фермерських господарств, понад 12,5 тисячі з них — жіночі
—Ми, сільські жінки, багато і виснажливо працюємо. Та об’єднавшись, демонструємо високі результати у власному агробізнесі, а також ефективно вирішуємо чимало інших проблем, зокрема створюємо необхідні умови для свого культурного і духовного розвитку, — каже голова ради жінок-фермерів України Людмила Клебанова. — Сьогодні в Україні зареєстровано приблизно 43 тисячі фермерських господарств, понад 12,5 тисячі з них — жіночі. У Запорізькій області з 2300 фермерських господарств жіночих уже майже 370. І наші лави поповнюються. З огляду на те, що нині світ став перед необхідністю розв’язати проблему голоду, хочу засвідчити: українські сільські жінки здатні це зробити, лишень дайте нам змогу виростити нашу продукцію й реалізувати її.
Свої визначні здобутки у різних сферах сільські жінки продемонстрували на виставці-ярмарку, яку у Запоріжжі спільно організували Рада жінок-фермерів України й Український проект розвитку плодоовочівництва Канадського міжнародного агентства розвитку.
Представниці фермерських господарств демонструють продукцію, яку виростили власними силами. Фото надане автором
— Те, що Запорізька область сьогодні стабільна з точки зору продовольчої безпеки, цін на продукти — це передусім досягнення й наших жінок. Я глибоко переконаний, що зберегти українське село можна лише через сільську родину, через малі та середні агрогосподарства, — зазначив зокрема голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко.
А тут справді було на що подивитися! Таких томатів, огірків, перцю, моркви, які представили фермерські господарства жінок Кам’янсько-Дніпровського району, годі деінде шукати! Втім, для цього району Запорізької області овочівництво традиційне, тож не дивина, що саме тут вирощують найкращі українські овочі. А ось чудова полуниця з Мелітопольщини, малина — з Токмаччини, виноград — з Михайлівщини й Оріхівщини, — це вже результат плідної співпраці жінок-фермерів з цих територій та Українського проекту розвитку плодоовочівництва Канадського міжнародного агентства розвитку.
— Гендерний компонент — один з основних при реалізації Українського проекту розвитку плодоовочівництва. З метою охоплення найбільшої кількості жінок і проведення з ними роботи з поліпшення їх добробуту проект встановив партнерські відносини з Радою жінок-фермерів України, — розповіла спеціаліст проекту з питань розвитку бізнесу сільських жінок Олександра Гармаш. — Сільські жителі здебільшого обмежені в доступі до інформації про інноваційні технології і успішні підходи до ведення бізнесу з виробництва сільськогосподарської продукції. Партнерство Проекту й Ради жінок-фермерів України мало значний позитивний вплив на сільських жінок, і не лише в економічному розвитку, а й у розвитку їх особистих можливостей.
Источник:
Налоговая обещает поддержать национальных автопроизводителей
...
Обсуждаемая новость: