• отзыв про адвоката по банковскому спору
  • отзыв об адвокате светлане михайловне приймак
  • адвокат помогла с решением земельного вопроса
  • обращение к оппонентам
  • отзыв про юриста по наследственному делу
  • скидку на юридические услуги адвоката
  • отзыв об адвокате по наследсвенному делу
  • отзыв об адвокате светлане приймак по кредитному спору
  • статьи и публикации частного адвоката
номер телефона адвоката

Про стягнення боргу за договором позики

Судебные дела

    Суд по справі щодо стягнення боргу за договором позики

      Позивач, через свого представника приватного юриста Світлану Приймак, звернувся до суду з вказаним позовом до відповідача про стягнення боргу за договором позики. Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач посилається на те, що у 2001 році між ним та відповідачем був укладений договір позики, відповідно до умов якого відповідачу була надана сума позики в розмірі 17000,00 доларів США, строком користування до 2011 року. Відповідач частково повернув грошові кошти в розмірі 1500,00доларів США. Оскільки відповідач свої зобов’язання за вказаним договором виконав частково, зокрема у зазначений в договорі строк відповідач суму позики не повернув в повному обсязі, в зв’язку з чим позивач просить стягнути з відповідача на його користь суму боргу за договором позики в розмірі 82 250грн.00коп. та судові витрати.

      Представник, адвокат Світлана Приймак у судовому засіданні позов підтримав, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини та просив позов задовольнити в повному обсязі.

      Відповідач в судовому засіданні позов визнав та не заперечував проти його задоволення.

      Суд, заслухавши пояснення сторін, щодо відшкодування матеріальної шкоди дослідивши письмові докази по справі, приходить до наступного.

      Як встановлено судом, 09.04.2001р. між позивачем ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2 було укладено договір позики на суму 17000,00 доларів США, строком користування до 12.04.2011 року.

      Позивач виконав свої зобов’язання за вказаним договором перед відповідачем, надав останньому грошові кошти в розмірі 17000,00доларів США, про що свідчить розписка отримання грошових коштів, написана відповідачем та не заперечується останнім (а.с.4).

      Відповідно до ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів. Договір позики на суму, яка не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян повинен бути укладений у письмовій формі – ст.1047 ЦК України.

      Позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені договором – ст.1049 ЦК України.

      У відповідності зі ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу – ст.526 ЦК України.

      Частиною 1 статті 530 ЦК України передбачено, що якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Саме цыэб нормою мыг би скористатись адвокат, який захичає від боргів.

      Згідно договору позики, відповідач, який є позичальником, взяв на себе зобов’язання повернути суму позики відповідачу не пізніше 12.04.2011р.

      Разом з тим, взяті на себе за вищезазначеним договором зобов’язання, зокрема: з повернення у визначений договором строк суми позики відповідач виконав частково, а саме повернув позивачу суму позики в розмірі 1500доларів США, в зв’язку з чим у останнього утворилась заборгованість в розмірі 85250грн.00коп.

      Відповідно до змісту ст.ст. 610, 612 ЦК України порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання.Боржник вважається таким, що прострочив виконання, якщо він не виконав його у строк, передбачений умовами договору або встановлений законом.

      Враховуючи викладене, суд вважає можливим прийняти визнання позову відповідачем та відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України задовольнити позов.

      На підставі ст.88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 852грн.50коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120грн.00коп., що документально підтверджені.

      Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 525, 526, 527, 530, 551, 610, 612,625, 1046, 1049 ЦК України, ст.ст.10, 11, 60, 61, 174, 212, 213, 215, 292, 294ЦПК України, суд вирішив позов клієнта приватного юриста Світлани Приймак ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики -задовольнити в повному обсязі.

      Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 суму боргу за договором позики 85 250 (вісімдесят п’ять тисяч двісті п’ятдесят)грн.00коп., судовий збір в розмірі 852 (вісімсот п’ятдесят дві)грн.50коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 (сто двадцять)грн.00коп.

Цікаві справи судового юриста:

юридическая помощь гражданам


юридическая помощь бизнесу


- Грамотно и профессионально, по-деловому, без пиара и заносчивости, компетентно и индивидуально. Юридические услуги и результат. ...


- Знать свою работу и уметь отстаивать права своего Клиента - это то, чем руководствуется адвокат Светлана Приймак в своей деятельности. ...


    Відгуки про юриста
отзывы об светлане приймак
   Світлано Михайлівно, спасибі Вам за відповідь та підготовку звернення!
   Сама б не впоралась, проте ні, впоралась би, проте не з такими результатами! І ще раз спасибі за сприяння з німецьким партнером, компетентність, розуміння! Удачі Вам в Ваших благих справах!
   Марія Моргунова
    Акції на юридичні послуги

Скидки на юридические услуги


-

орнамент


Більше загальних статтей

-

Більше сімейних статтей

-

Більше судової практики

-

Більше консультацій-

-
    Випадкове на сайті юриста

-
Звернення до адвоката


Тема звернення:

Ваше ім'я:
Текст Вашого звернення:
(викладіть суть Вашого звернення до юриста)Контактний телефон: Контактний Email: