Про позбавлення батьківських прав
Позивач ОСОБА_3, через свого представника за довіреністью приватного юриста Світлану ПРИЙМАК, звернулась до суду і просила позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. Вимоги щодо позбавлення батьківських прав обгрунтовані тим, що відповідач протягом чотирнадцяти років не цікавився розвитком дитини та ніякої участі у його вихованні не приймав, допомоги на утримання не надавав.
Представник позивача юрист Світлана ПРИЙМАК під час судового розгляду підтримали вимоги , просили їх задовольнити, в обгрунтування посилалась на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_2 будучи належним чином повідомленим про час і місце судового розгляду справи, в судове засідання не з"явився та не скористався Послугами сімейного юриста, згідно нотаріально посвідченої заяви вимоги позивача визнав, та просив розгляд справи проводити у його відсутність.
Згурівська районна державна адміністрація Київської області, як орган опіки та піклування подали до суду свій висновок про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2, у зв"язку з чим вимоги позову підтримали, та просили проводити розгляд справи у відсутність їх представника.
Суд вислухавши пояснення представника позивача судового юриста Світлана ПРИЙМАК, думку неповнолітнього, дослідивши письмові докази по справі, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст.150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Адвокат нагадала суду про те, що батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї.
Відповідно до ст.164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав , якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини.
Відповідно до ст.. 155 Сімейного кодексу України відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства.
До-речі, як було влучно зазначено сімейним юристом Світланою Приймак на судовому засіданні, Верховний Суд України в ч.2 п.16 Пленуму “Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав” № 3 від 30.03.2007 року наголосив, що ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкується з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.
Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.
Встановлені судом, завдяки грунтовній позиції представника позивача, обставини привили суд до переконання, що відповідач ухилився від виконання своїх обов’язків по вихованню сина, оскільки не піклується про його здоров’я , фізичний, духовний та моральний розвиток, не забезпечує його усім необхідним для нормального самоусвідомлення. Отже вимоги позивача, її представника, є цілком обґрунтованими, подані з метою захисту інтересів неповнолітнього і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 150,164 Сімейного кодексу України,ст.ст.8,10,60,88,208,212,213,214, 215 ЦПК України, суд вирішив позов клієнта юриста по сімейним питанням Світлани Приймак задовольнити та позбавити батьківських прав батька стосовно сина ОСОБА_2.