Про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням
Позивачка, через свого представника юриста Світлану Приймак, звернулася до суду з позовом, просить визнати відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням квартирі та зняти його з реєстраційного обліку, посилаючись на те, що у вищезазначеному житловому приміщенні відповідач не проживає з ... року.
Представник позивача - адвокат з Києва у судове засідання з’явилася, просила розглядати справу у відсутності самого позивача, не заперечує проти заочного розгляду справи, оскільки відповідач не відвідав судове засідання та не повідомив про причини неявки на нього, позов підтримує повністю.
Суд вважає можливим розглядати справу у відсутності позивача та відповідача, та при явці адвоката.
Відповідач ОСОБА_2 по справі у судове засідання не з’явився, про час розгляду справи повідомлявся за останнім відомим місцем проживання. Суд вважає можливим розглядати справу у відсутності відповідача ОСОБА_2 по справі за наявними у справі доказами.
Дослідивши докази по справі, пояснення представника Світлани ПРИЙМАК, суд встановив наступне.
У спірній квартирі, згідно довідки зареєстровані сторони по справі та ОСОБА_3 по справі.
Квартира належить на праві власності позивачу та його брату на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом та свідоцтва про право власності на житло.
Згідно акту від ... віповідач не проживає за адресою квартирі.
Згідно Довідки, виданої «Житлосервіс «К.» з моменту реєстрації по теперішній час, позивач не звертався з заявами про неможливість проживання та перешкоди у користуванні квартирою.
Оцінюючи зібрані по справі докази та враховуючи позицію юриста Світлани ПРИЙМАК, яка представляє інтереси позивача у цій справі, суд вважає, що відповідач не проживає у спірному житловому приміщенні понад шість місяців без поважних причин, тому він втратив право користування спірним житловим приміщенням відповідно до положень ст.ст. 71, 72 Житлового кодексу України, - позов підлягає задоволенню та реєстрація відповідача у спірному житловому приміщенні підлягає скасуванню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,57,58-60,212-215,224-226 Цивільного процесуального кодексу України,ст. ст. 71,72 Житлового кодексу України, суд вирішив позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 по справі таким, що втратив право користування житловим приміщенням у квартирі та скасувати реєстрацію ОСОБА_2 по справі у квартирі.
Отже, нагадаємо, що визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням допускається лише з підстав, установлених законом, та тільки по рішенню суду. Слід зазначити, що інший Клієнт юриста Світлани Приймак залишила свій відзив про работу адвоката щодо виселення опубліковано на сайті. Тому, при вирішенні питання щодо виселення, зняття з реєстрації або визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням варто скористатись щонайменше безкоштовною юридичною допомогою або найняти цивільного адвоката, навіть якщо це справа щодо виконання судового рішення про вселення.