Захист від боргів. Допомога адвоката!
Юридична практика приватного юриста Києва Світлани ПРИЙМАК знає різні методи, за допомогою яких можна як відстрочити винесення або виконання рішення про стягнення боргу, так і уникнути повернення будь-якого боргу.
Найбільш поширеними є:
Затягування судового процесу
1. Затягування судового процесу, коли використовуються всі можливі передбачені процесуальним законодавством підстави для відкладення судових засідань у справі.
Результат. За допомогою такого методу зазвичай затягують винесення рішення, тим самим даючи можливість боржникові або акумулювати кошти для повернення боргу, або ж припинити діяльність і вивести майно, на яке може бути звернено стягнення.Визнання договору неукладеним або недійсним
2. Визнання договору, з якого випливають Ваші обов'язки боржника, неукладеним або недійсним. Найчастіше договори, полягають, що називається «на коліні», - тобто без належної юридичної експертизи. Ця обставина дає цілком реальну можливість більшість договорів визнати неукладеними, або взагалі - нікчемними.
Підстави для таких висновків самі різні:- - договір може не містити істотних умов, встановлених чинним законодавством;
- - недостатньо чітко конкретизовано предмет договору;
- -договір підписаний неналежною особою;
- -договір містить умови, що не відповідають чинному законодавству.
Договір, визнаний недійсним, не породжує ніяких прав та юридичних обов'язків, а це означає, що в разі визнання договору неукладеним (недійсним) боржник не зобов'язаний що-небудь віддавати іншій стороні. Більш того, якщо за таким договором боржник вже частково виконав свої зобов'язання, то він має право заявити вимогу про повернення сплачених грошей, отримання іншою стороною за договором. У будь-якому випадку, незалежно від того, яке рішення винесе суд у частині визнання договору неукладеним або недійсним, процес по стягненню боргу буде істотно затягнутий. Саме тому важливо залучитись допомогою сімейного адвоката, щоб уникнути невиправданих наслідків з приводу визнання договору недійсним, наприклад, між подружжям та дітьми.
Оспорювання факту належного виконання зобов'язання
3. Оспорювання факту належного виконання контрагентом своїх зобов'язань за договором:
а) Боржник може заперечувати сам факт передачі товару, наданні послуги або виконанні роботи.
Результат. Виникає право відмовитися від виконання договору.б) Можна пред'явити претензії по кількості поставленого товару
Результат. Боржник отримує право відмовитися від товару і від його оплати, а якщо товар оплачено, вимагати повернення сплаченої грошової суми.в) можна пред'явити претензії за асортиментом товару
Результат. Ви отримуєте право відмовитися від оплати товару, а якщо він був сплачений, вимагати повернення сплаченої суми.г) Можна пред'явити претензії по комплектності товару.
Результат. Боржник отримує право відмовитися від виконання договору і зажадати повернення сплаченої грошової суми.д) Можна пред'явити претензії щодо якості товару, роботи або послуги.
Як результат. Боржник отримує право відмовитися від виконання договору і зажадати повернення сплаченої за товар грошової суми. При цьому рішення суду не зобов'яже боржника повернути товар. Для того, щоб витребувати товар назад, кредитору доведеться підготувати спеціальний позов до суду. Більш того, рішення суду не зобов'яже боржника повернути товар: для того, щоб витребувати товар назад кредитору доведеться подати позов до суду. Наприклад, постачальник виконав свої зобов'язання щодо поставки товару. Однак покупець ставить вимогу до Постачальника за якістю поставленого товару або строків поставки і відмовляється від виконання договору. У результаті, у покупця не виникає обов'язку сплачувати товар і немає обов'язку віддавати переїдань Вам товар до того моменту, поки він не буде затребуваний у Покупця в судовому порядку, тобто орієнтовно, через один рік.