Оформляємо автомобіль у спадок
Спадкування автомобіля в цьому плані нічим не відрізняється від спадкування іншого майна, що залишилось після померлого.
Як звичайно, спадкоємцю насамперед доведеться зібрати пакет документів . Точний список оголосить адвокат на консультації. Проте частину їх можна підготувати заздалегідь. Обов'язково будуть потрібні документи трьох груп: на спадкодавця, на спадкоємця, на майно.
- Що стосується першої групи, то найчастіше вона обмежується довідкою про смерть та довідкою про місце проживання на момент смерті. Іноді потрібно військовий квиток, але це рідко.
- Друга групанабагато складніша. До неї входять всі документи, що ідентифікують особу спадкоємця і доводять його право на спадщину. Так, якщо не було складено заповіт, потрібно буде довести родинний зв'язок із спадкодавцем. Якщо спадкоємець постійно проживає за кордоном, йому доведеться надати оригінали та офіційний переклад українською усіх документів (звичайно ж, завірений нотаріусом), також візу або інші документи, що дають право перебувати на території України.
- Третя групавключає в себе всі документи, які мають відношення до успадкованого майна. Це можуть бути договори купівлі-продажу, договори з банком, свідоцтва про право власності, витяг з державного реєстру і так далі. Що стосується автомобіля, то потрібно буде надати договір купівлі-продажу, технічний паспорт, свідоцтво про реєстрацію, ринкову оцінку і страховий поліс. Звичайно ж, всі документи потрібно буде надати в оригіналах.
Адвокат, нотаріус - участь у спадщині
Звісно, не у кожну спадкову справу слід залучати адвоката. Бувають випадки, коли нотаріус самостійно перевірить всі отримані дані, при необхідності витребує додаткові документи. Про те, це відбувається не завжди і без допомоги адвоката у справі про спадкування буває достатньо важко отримати своє право. За наявності заповіту він перевірить, що документ дійсний (заповіт не було відкликано, змінено або скасовано іншим заповітом). Нотаріус переконається, що даний спадкоємець має право на майно. Якщо всі документи будуть в порядку, то після закінчення півроку він випише свідоцтво про право на спадщину. Воно буде потрібно, щоб переоформити машину на спадкоємця. Якщо виникли проблеми, то нотаріус відмовиться видавати свідоцтво, а спадкоємцю доведеться звертатися до адвоката по спадщині й разом із ним готувати документи до суду і вимагати захисту своїх прав.
Очевидно, що в питаннях отримання спадщини все впирається в юридичну обізнаність спадкоємця. Не дивно, що багато громадян воліють отримати допомогу кваліфікованих юристів. Адвокат Світлана Приймак та її команда юристів багато років працює з спадковими справами: ми знаємо, як вирішувати найзаплутаніші проблеми. Ми завжди готові до співпраці.