• отзыв почему стоит выбрать адвоката приймак
  • статья адвоката по наследству
  • видео-отзыв по делу об установлении юридического факта
  • отзыв про адвоката по банковскому спору
  • отзыв об адвокате светлане михайловне приймак
  • адвокат помогла с решением земельного вопроса
  • обращение к оппонентам
  • отзыв про юриста по наследственному делу
  • скидку на юридические услуги адвоката
  • отзыв об адвокате по наследственному делу
  • отзыв об семейном адвокате по делу об уменьшении размера алиментов
  • отзыв об адвокате светлане приймак по кредитному спору
  • статьи и публикации частного адвоката
  • благодарность адвокату в виде отзыва Клиента
номер телефона адвоката

Розлучення з іноземцем в нашій державі

Статті на сайті

    Порядок по розірванню шлюбу на території країни регулюється прописаними нормами в актах різної юридичної сили.

      Зокрема, всі «страждання» зв'язуються не виключно з майном. Його-то (вірніше сказати, спільно нажите майно) і доводиться ділити протягом усього процесу розлучення з іноземцем в Україні. Ситуація ця набуває особливої гостроти в тому випадку, якщо між подружжям не був укладений спеціальний документ під назвою шлюбний контракт. Що це означає?


Розлучення з іноземцем без шлюбного контракту

      При розлученні з іноземцем в Україні без шлюбного контракту «оперувати» доведеться не емоціями і не формами на кшталт: «Я так жив, я не знав ...». Опора тільки на норми чинного законодавства, тільки на норми, які працюють протягом декількох десятків років і можуть точно дати відповіді на всі спірні питання. Або не зовсім точно?

      Фахівці сьогодні говорять про те, що істотні проблеми виникають в тому випадку, якщо з'являється необхідність здійснення розподілу бізнесу або іншого майна між громадянином України та іноземцем після розлучення. На жаль, закон ці питання не прописав, детально не врегулював. Такий «промах» законодавця автоматично означає наявність проблем при вирішенні спорів та необхідність участі адвоката.

      Приклади найгучніших розлучень, які можна було спостерігати протягом кількох останніх років явно свідчать: ставки деколи можуть виявитися досить високими, якщо ініціатором розлучення виступає чоловік. Далеко не завжди здійснення розділу спільного майна проводиться у чіткій і зрозумілій формі відповідно до прописаної букви закону. Дуже часто сторони вдаються до різних хитрощів, різного роду маніпуляцій за допомогою послуг сімейного адвоката.

     
Дізнатись:

Що ж робити в такій ситуації? Як бути?


      Порядок по розірванню шлюбу на території країни регулюється прописаними нормами в актах різної юридичної сили. Це такі:

  • Конституція України (проголошена Основним Законом охорона сім'ї державою полягає, зокрема у тому, що будь-який шлюб (у тому числі з іноземним громадянином) може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Саме із цією метою українські суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з'ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини яиття подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя тощо),
  • Сімейний кодекс України,
  • Правила по реєстрації АГС на Україні (наказ Мінюстиції).

      Яке ж регулювання має місце розлучення з іноземцем в Україні і як воно проводиться? Відповідаючи на це питання, варто нагадати про існування ратифікованої Україною відповідним Законом № 240/94-ВР від 10.11.1994р. Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах. У відповідності до вказаної Конвенції, якщо один з подружжя є громадянином однієї Договірної Сторони, а другий - іншої Договірної Сторони, застосовується законодавство Договірної Сторони, установа якої розглядає справу про розірвання шлюбу. Більше того, частиною 2 ст. 29 Конвенції визначено: по справах про розірвання шлюбу у випадку, передбаченому пунктом 2 статті 28, компетентні установи Договірної Сторони, на території якої проживає подружжя. Якщо один із подружжя проживає на території однієї Договірної Сторони, а другий - на території іншої Договірної Сторони, по справах про розірвання шлюбу компетентні установи обох Договірних Сторін, на територіях яких проживає подружжя. Таким чином, Конвенція привертає увагу до норм національного законодавства у відповідності до якого (ч.2 ст. 104 СК України) «шлюб анулюється у результаті його розірвання». Норми ст. 105 СК вказують на наявність трьох способів розірвання шлюбу. Це такі види:

  • за спільною заявою з боку подружжя, одного з них. Робиться це на підставі постанови з боку держоргану реєстрації АГС (у народі кажуть, орган РАЦС, або ж ще простіше - ЗАГС) - детальніше про розлучення у Загсі;
  • за спільною заявою від подружжя, але вже на підставі рішення судового органу;
  • за позовною заявою з боку одного з подружжя і на підставі появи рішення суду.

      Шлюб подружжя може бути судом розірваний тільки в тому випадку, коли суд з урахуванням конкретних обставин справи прийде до висновку, що пред'явлення позову про розлучення викликано глибоко обміркованими і обґрунтованими причинами, що подальше збереження шлюбу буде суперечити моралі і не зможе створити нормальних умов для спільного сумісного життя подружжя, виховання дітей. З огляду на це для кожного з представлених способів дуже важливим буде питання щодо того, чи є у подружжя у шлюбі спільні діти. Від цього і потрібно «танцювати» при визначенні відповідей на багато питань.

     
Подробніше про особливості розлучення з іноземним громадянином у разі, якщо:

У подружжя немає спільних дітей

У подружжя є неповнолітні діти або спори щодо майна

Існують особливі підстави розлучення з іноземцем

      Варто сказати, що розірвання шлюбу, укладеного між громадянами України, здебільшого здійснюється без супроводу відповідного юриста. Про те слід пам'ятати, що це може зашкодити майбутнім судовим справам (про стягнення аліментів, поділу майна, визначення місцяпроживання, виселення тощо).
      Якщо розривається шлюб між громадянином України з одного боку і громадянином іншої країни, то процедура дещо змінюється. Практика підтверджує, що в таких випадках одна зі сторін повинна проконсультуватися з юристом із зазначеного питання (іноді, на юриста цього повністю покладається проведення питань, пов'язаних з вирішенням спору).

Щодо правового статусу іноземця та можливості розлучення в Україні

      Перед розглядом великої кількості тих проблем, які виникли в шлюборозлучному процесі між громадянином іншої країни і українським громадянином варто звернути увагу на принципи правового статусу, які закріплюються за іноземцями на території країни.

      Згідно ст. 2 Закону «Про правовий статус іноземців, а також осіб без громадянства» виходить, що іноземцям на території країни надаються такі права, свободи, а також обов'язки, які є і у громадян України. Винятком є норми, зазначені в Конституції, інших законах країни. Наприклад, таким винятком може стати для іноземців обмеженість у праві голосувати на виборах і висуватися на багато посад в країні.

      Положення представленої норми говорять про те, що іноземні громадяни наділяються рівними правами з українськими громадянами.

      Перше питання, яке так чи інакше з'являється у процесі розірвання шлюбу, є таким: «Чи обов'язковою буде для громадянина іншої країни прибувати на територію України для розірвання шлюбу?».

      Це питання номер один, як кажуть. Це цілком зрозуміло, оскільки приїзд в цю країну, прибуття на судове засідання вимагають істотних матеріальних, а також моральних витрат.

      Само собою, якщо у іноземця є можливість прибути на територію країни, щоб взяти участь у процесі, це суттєво спростить роботу державних органів і саму процедуру розірвання шлюбу (для всіх трьох способів, прописаних в 105 СК).

      Буває і так, що приїзд іноземця просто неможливий через наявність об'єктивних причин. У такому випадку, доведеться подумати. Вірніше сказати, доведеться розглянути кілька можливих варіантів щодо вирішення проблеми.

     
Які є шляхи вирішення питання:

Перший спосіб по розірванню шлюбу

Спосіб № 2. Коли без суду нікуди: особливий порядок розлучення!

Спосіб № 3: Простий спосіб розлучитись в суді!

Розлучення з іноземцем: цікавий випадок з судової практики


      У зв'язку з усім вищесказаним, стає цілком зрозуміло, що до розлучення з іноземцем в Україні слід підготуватись та зоручитись підтримкою досвідченого адвоката по питанням розірвання шлюбу. Очевидко, у осіб, які що не встигли повязати свою долю з громадянином іншої держави прочитавши цю статтю з'являється очевидне питання: «Де ж варто реєструвати шлюб: за кордоном, або ж на Україні?». Питання автоматично породжує друге: «А в якому місці, в якій країні краще розлучатися і з якими моральними да матеріальними втратами?». Молодята, навіть, чути не хочуть про те, що їх шлюб і їх щастя можуть в один момент припинитися. Тим не менш, це потрібно все одно мати на увазі. Ніхто не застрахований від проблем, побутових скандалів. Плюс до цього ніхто не застрахований від розподілу того майна, яке було нажите у шлюбі або спору з приводи спільних дітей.

      До речі, сімейним кодексом передбачається всього дві форми майна:

      Про те, це тема іншої статті щодо розподілу майна. Ознайомитись детальніше із питаннями сімейного права можна тут або слід записатись на прийом до адвоката, де на індивідуальній консультації прояснити усі цікав для себе питання!





Інші статті юриста:

Більше статей

юридическая помощь гражданам


юридическая помощь бизнесу


- Грамотно и профессионально, по-деловому, без пиара и заносчивости, компетентно и индивидуально. Юридические услуги и результат. ...


- Знать свою работу и уметь отстаивать права своего Клиента - это то, чем руководствуется адвокат Светлана Приймак в своей деятельности. ...


Відгуки про юриста
отзывы об светлане приймак
   По совету коллеги обратился за помощью к Светлане Михайловне по поводу оформления документов, необходимых для заключения договора дарения квартиры.
   Мне сразу дали исчерпывающую консультацию, а документы долго ждать не пришлось.
   Спасибо, приятно удивлен, что такая хрупкая девушка имеет столько сил, знаний, умения, высокой ответственности работать.
Акції на юридичні послуги

Скидки на юридические услуги


-

орнамент


Більше загальних статтей

-

Більше сімейних статтей

-

Більше судової практики

-

Більше консультацій



-

-
Випадкове на сайті юриста

-
Звернення до адвоката


Тема звернення:

Ваше ім'я:




Текст Вашого звернення:
(викладіть суть Вашого звернення до юриста)



Контактний телефон: Контактний Email: