• отзыв почему стоит выбрать адвоката приймак
  • статья адвоката по наследству
  • видео-отзыв по делу об установлении юридического факта
  • отзыв про адвоката по банковскому спору
  • отзыв об адвокате светлане михайловне приймак
  • адвокат помогла с решением земельного вопроса
  • обращение к оппонентам
  • отзыв про юриста по наследственному делу
  • скидку на юридические услуги адвоката
  • отзыв об адвокате по наследственному делу
  • отзыв об семейном адвокате по делу об уменьшении размера алиментов
  • отзыв об адвокате светлане приймак по кредитному спору
  • статьи и публикации частного адвоката
  • благодарность адвокату в виде отзыва Клиента
номер телефона адвоката

Визнання договору між подружжям недійсним

Статті на сайті

    Якщо один з подружжя без згоди другого уклав угоду щодо спільного майна, то вона може бути визнана незаконною

      Історія Наташі практично не відрізняється від сотень подібних. Звичайне життя: дім, робота, чоловік, діти. Доходи не те щоб великі, але на необхідне вистачає. Дах над головою теж є - родичі допомогли з покупкою. Тим більш приголомшливою була новина: чоловік взяв кредит і в якості забезпечення заклав їх загальну квартиру. Що тепер робити? Саме з цим питанням жінка і прийшла на консультацію до юриста.


Межі повноважень подружжя при розподілі спільного майна

      Абсолютно ясно, що будь-які дії одного з подружжя повинні бути продумані: не можна завдавати шкоди партнерові або дітям. Звичайно, повноваження подружжя щодо спільного майна широкі - але ж не безмежні. Давайте, визначимо ці межі.

      Отже, квартира, придбана в шлюбі, є спільною власністю подружжя. Порядок володіння спільною власністю розглядається в 369 статті Цивільного Кодексу України. Загальне правило - громадяни можуть здійснювати володіння спільною власністю на умовах, визначених спільною угодою.

      Сімейний Кодекс додає, що члени подружжя мають однакові права і обов'язки по відношенню до спільної власності (статті 63-65). Винятком є тільки спеціально обговорені випадки. Таким чином, що чоловік або дружина - обоє можуть вільно користуватися спільними речами, будь - то посуд або квартира. Подружжя може вільно укладати між собою різні угоди, що стосуються порядку загального володіння майном. Вони також можуть домовлятися про різні дії щодо особистого майна - звичайно, якщо умови договору не порушують чинне законодавство. Крім того, члени подружжя можуть на підставі взаємної угоди вчиняти певні дії із спільним майном.

      З цього випливає, що якщо один з подружжя уклав з третьою особою угоду, що стосується нажитого в шлюбі майна, вважається, що робить він це з відома і згоди другого чоловіка. І не важливо, якого роду угода була укладена: договір оренди або, зовсім, купівлі-продажу - будь-які угоди і договори можна укладати тільки за взаємною згодою подружжя.

      Закон, навіть, обумовлює, в якому вигляді має бути подана угода. Якщо майно цінне (наприклад, коштовності) або операції з ним підлягають державній реєстрації (квартира, машина), то згоду чоловіка потрібно буде надати в письмовій формі. Так як подібні документи легко підробити, не рідко потрібно, щоб згоду було завірено нотаріусом.

      У даному випадку, як ми знаємо, Наталя не тільки не погоджувалася віддавати квартиру в заставу - вона, навіть, не знала про кредит. Що їй робити? У такій ситуації закон дозволяє їй вимагати визнання операції незаконною.

      Наталія повинна буде подати заяву до суду про визнання угоди недійсною. У заяві потрібно буде вказати обставини угоди, викласти свої вимоги, додати до неї копії всіх значущих документів.

      По суті, закон надає лише три підстави, які дозволяють визнати угоду щодо спільно нажитого майна недійсною. Перша - незгода другого чоловіка. Друга - не було надано згоду чоловіка в належній формі. Третя - незаконні способи отримання згоди на угоду від будь-якої зі сторін.

      У суді потрібно буде обов'язково встановити факт незгоди Наталії з угодою, укладеною її чоловіком. Нагадаємо, що формулювання вкрай важливі. У даному випадку мова йде саме про факт незгоди (що є законною підставою визнання угоди недійсною), а не про факт відсутності згоди (звучить практично однаково, проте сенс інший).

      Якщо суд визнає підстави досить вагомими, він визнає угоду недійсною. Домогтися цієї мети поодинці дуже складно: потрібна допомога юриста. Він підкаже, як правильно скласти заяву і на чому акцентувати увагу.





Інші статті юриста:

Більше статей

юридическая помощь гражданам


юридическая помощь бизнесу


- Грамотно и профессионально, по-деловому, без пиара и заносчивости, компетентно и индивидуально. Юридические услуги и результат. ...


- Знать свою работу и уметь отстаивать права своего Клиента - это то, чем руководствуется адвокат Светлана Приймак в своей деятельности. ...


Відгуки про юриста
отзывы об светлане приймак
   Юрист ответственный, профессиональный. Работа - быстро, качественно и оперативно, со всем вниманием отнеслись к Заказчику.
   Очень довольна. Надеюсь и на дальнейшее сотрудничество только со Светланой. Убедилась полностью, что ей можно доверить решение даже самой щекотливой ситуации, оказавшись при этом всегда в выиграше!
   Спасибо большое за профессионализм!
Акції на юридичні послуги

Скидки на юридические услуги


-

орнамент


Більше загальних статтей

-

Більше сімейних статтей

-

Більше судової практики

-

Більше консультацій



-

-
Випадкове на сайті юриста

-
Звернення до адвоката


Тема звернення:

Ваше ім'я:




Текст Вашого звернення:
(викладіть суть Вашого звернення до юриста)



Контактний телефон: Контактний Email: