Розлучення через ЗАГС
Якщо у подружжя немає неповнолітніх дітей і обоє з подружжя згодні на розлучення, воно може бути здійснено через ЗАГС
Звичайно, перш, ніж ініціювати процедуру розлучення, подружжю було б добре ретельно зважити всі обставини і наслідки цієї події. Можливо, конфлікт не настільки великий, щоб вирішувати його кардинально. Але якщо рішення про розлучення прийнято, то варто пам'ятати про декілька правилах.
До адвоката за розлученням
Найважливіше, що слід запам'ятати парі, яка вирішила розлучитись: не потрібно опускатися до прилюдного з'ясування стосунків та обов'язково отримати послуги сімейного юриста. Демонстрація власних емоцій, взаємні приниження і звинувачення ніяк не допоможуть справі, проте серйозно ускладнять і без того крихкі стосунки. Якщо намагатися переводити всі бесіди в ділову площину, можна досить швидко і практично безболісно утрясти всі формальності.
Якщо обоє з подружжя згодні на розлучення (причому не тільки формально, але й готові вчинити для цього всі необхідні дії) і у них немає спільних неповнолітніх дітей, то закон дозволяє обмежитися розлученням в ЗАГСі. Для цього подружжя повинно з'явитися в зазначений заклад і заповнити загальну заяву про розлучення. Після подачі заяви повинен пройти місяць - цей час дається для того, щоб пара могла переглянути своє рішення. Якщо ніяких змін не відбулося, то через зазначений час розведені отримують відповідні свідоцтва. Аналогічно можна діяти, якщо один з подружжя недієздатний, або відсутній безвісти - тільки знадобиться підтверджуюче рішення суду. Звернення до ЗАГСу можливо, якщо один з подружжя засуджений на тривалий (більше трьох років) термін перебування в місцях позбавлення волі.
Миром не вдасться - суд допоможе!
У всіх інших випадках подружжю доведеться звертатися до суду. Подібна вимога виправдана: так ймовірність порушення чиїгось прав зменшується. Особливо це стосується прав неповнолітніх дітей. Суд не допустить, щоб після розлучення діти виявилися, наприклад, без даху над головою.