Вигідний поділ майна подружжя не можливий без юридичної допомоги
За законодавством України все майно, яке нажили подружжя протягом спільного життя, є їхньою спільною власністю. В обох подружжя є рівні права і частки при розподілі майна при розлученні.
Поділ майна подружжя
Рідко буває, коли нещодавні члени подружжя обопільно приймають рішення про розірвання шлюбу та розподіл накопиченного у шлюбі майна. Добре, якщо подружжя зберегло повагу один до одного і разом принесли заяву до РАГСу або в суд (нагадаю, другий варіант відбувається при наявності дітей до 18 років) та звернулись до адвоката за підготовкою договору про розподіл майна без суду. На жаль, розділ майна після розлучення в такому розрізі відбувається вкрай рідко, так як, зазвичай, стандартне розлучення супроводжується горою образ, сварок і з'ясуванням стосунків. Нерідко чоловік і жінка самі ділять нажите майно, до якого належать квартири, будинки, земельні ділянки, транспортні засоби, грошові кошти, цінні папери, паї та інше, нажите протягом шлюбу, майно. Але в разі спору без допомоги адвоката та суду неможливо поділити власність. І зовсім не має значення, хто заробив гроші на купівлю машини, на кого оформили квартиру за час шлюбу. Все це буде поділено порівну між подружжям, але тільки у разі, якщо воно збережеться.
"Найгарячіший" час настає при розділі майна розлученого подружжя, яке бажає залишити опонента ні з чим. Але українські юристи склали рамки цієї суперечки в СКУ. Є два види матеріальних цінностей, які повинні бути розділеними і які неможливо розділити. Я, як досвідчений юрист, можу дати чітке роз'яснення кожному клієнту, що із загального майна кожен із подружжя має право розділяти надвоє, а що - ні.
Юридична допомога в розділі майна подружжя не знадобиться тільки відносно неподільних предметів з досить великого списку, починаючи з ювелірних прикрас і закінчуючи предметами особистої гігієни або придбаного до шлюбу майна.
У разі, якщо йде розділ однокімнатної квартири або розділ будинку при розлученні, де пара, а не окрема людина є власником, розподіл йде навпіл, якщо немає спільних дітей. Якщо ж є спільні діти, то я, завдяки своїй юридичній практиці, зможу довести в суді розділ нерухомого майна на користь того з подружжя, з ким залишається дитина.
Поділ боргів подружжя
Крім спільно-нажитої власності, при розлученні також порівну поділяться і борги (наприклад, не виплачений кредит на машину). Є випадки, коли суд може відійти від принципу рівності часток, наприклад, у випадку, якщо діти залишаються жити з одним з подружжя. Більш детально про випадки можна дізнатись на юридичній консультації у адвоката.
Під розділ майна при розлученні не підпадає те майно, яке було власністю одного з подружжя до набрання ним шлюб, було придбано за особисті кошти одного з подружжя і т.д. Повний перелік такого майна викладено у ст. 57 Сімейного Кодексу України. Тому досить завбачливо зберігати документальні підтвердження того, що ці предмети подаровані саме Вам, а не Вашій родині та вчасно скористатись послугами сімейного юриста.
Особиста власність подружжя, яка не ділиться
Як сімейний адвокат зауважу, що розділу майна при розлученні також не підлягає особиста власність подружжя: одяг, взуття, речі індивідуального користування, в тому числі коштовності незалежно від того, на чиї кошти вони були придбані.
Щоб уникнути негативних наслідків, рекомендуємо звернутися за професійною юридичною допомогою. І тоді розділ майна при розлученні може пройти для Вас більш безболісно та максимально вигідно. Консультація адвоката по розділу майна просто необхідна тим, хто бажає відсудити свою законну частину стягнення. Будь-то розділ квартири при розлученні або машини, а, може, ще якихось предметів, що мають цінність. Я, маючи багатий досвід в цьому питанні, з радістю надам правову допомогу та юридичні послуги по питанню з розподілу майна подружжя.
Телефонуйте і переконайтесь в якості моєї професійної компетенції як адвоката із сімейних питань.