• отзыв почему стоит выбрать адвоката приймак
  • статья адвоката по наследству
  • видео-отзыв по делу об установлении юридического факта
  • отзыв про адвоката по банковскому спору
  • отзыв об адвокате светлане михайловне приймак
  • адвокат помогла с решением земельного вопроса
  • обращение к оппонентам
  • отзыв про юриста по наследственному делу
  • скидку на юридические услуги адвоката
  • отзыв об адвокате по наследственному делу
  • отзыв об семейном адвокате по делу об уменьшении размера алиментов
  • отзыв об адвокате светлане приймак по кредитному спору
  • статьи и публикации частного адвоката
  • благодарность адвокату в виде отзыва Клиента
номер телефона адвоката

Нюанси оформлення квартири у спадок та питання пропуску строку на прийняття спадщини

Статті на сайті

    Торкнемося питання пропуску строків на прийняття спадщини. Квартиру, отриману за заповітом або за законом у спадок, потрібно правильно оформити на спадкоємця.

      Для початку, звернемося до законодавства. Так, в умовах відсутності заповіту на спадщину, можуть претендувати родичі спадкодавця. Чим ближче спорідненість, тим більше у спадкоємця прав. Як правило, квартиру у спадокотримують діти, батьки і чоловік спадкодавця.

      Якщо заповіт було складено, то квартиру отримує зазначений у ньому спадкоємець. Важливо: спадкоємцем за заповітомможе стати особа, яка не перебуває у родинних стосунках з спадкодавцем. Заповіт можна оформити на ім'я юридичної особи, фонду або, навіть, держави.

      Заповідач має повне право позбавити спадщини своїх родичів. Єдиним винятком є непрацездатні і неповнолітні родичі першої черги: вони отримають невелику частину спадщини, навіть, якщо не були згадані в заповіті.


Що потрібно, щоб отримати права на квартиру

      Для того, щоб отримати права на квартиру, спадкоємець повинен з'явитися до нотаріуса і повідомити про свої наміри. Йому доведеться надати документи, які підтвердять факт смерті спадкодавця, факт володіння ним деяким майном, факт наявності родинних зв'язків між спадкодавцем та спадкоємцем (при спадкуванні за законом). Будуть потрібні також документи, що підтверджують особу спадкоємця. Щоб уникнути непорозумінь, краще відразу з'ясувати у нотаріуса, які документи будуть потрібні: кожна ситуація має свої особливості. Якщо якихось документів немає в наявності, у спадкоємців є майже півроку для того, щоб їх отримати і надати нотаріусу. Звісно, можна найняти адвоката та з допомогою юриста вирішити це питання.

      Основний пакет документів включає в себе свідоцтво про смерть, заповіт (якщо є), паспорт та ІН спадкоємця, документи на квартиру. Недостатньо надати договір купівлі-продажу: знадобиться і виписка про право власності, і технічний паспорт, і, можливо, інші документи. Якщо успадковується машина, будуть потрібні документи і на неї.

      Отримавши всі документи, нотаріус перевірить правильність наданих відомостей і визначить коло спадкоємців. Далі він розділить майно померлого і випише свідоцтво про право на спадщину. Його потрібно віднести в БТІ, зареєструвати. Після цього отримати свідоцтво про право власності.


Якщо строк на прийняття спадщини пропущено - адвокат допоможе!

      Буває, що спадкоємець не заявив у призначені терміни про прийняття спадщини. Закон розглядає це як відмову від спадщини. Проте у ряді випадків, спадкоємець пропускає термін з поважних причин.
      Пропуск строку на прийняття спадщини для адвоката достатньо розповсюджене явище. Безліч життєвих ситуацій та обставин унеможливлюють своєчасне прийняття спадщини. Іноді чоловіки мають дітей від двох і більше жінок, і, вмираючи в подальшому шлюбі - дружина не оповіщає дошлюбних дітей свого покійного чоловіка про його смерть, щоб їх «роздільні» діти не претендували на спадщину. Отже, по закінченню терміну на прийняття спадщини, остання дружина і їхні спільні діти отримують все нажите майно. Але, через рік або більше дошлюбні діти дізнаються про смерть свого батька, ось тільки нотаріальні акти, які підтверджують завершення угоди, вже давним-давно припадають пилом в нотаріальних архівах. Буває й таке наприклад. На момент смерті спадкодавця він перебував в іншій країні. Або тяжко хворів, через що не міг з'явитися до нотаріуса. Або просто не знав про смерть спадкодавця. У подібних випадках закон дозволяє спадкоємцю відстояти свої права в суді. Якщо спадкоємець доведе, що діяв з поважної причини, то суд продовжить термін вступу в спадщину.Тепер обділені громадяни намагатимуться відновити строки на прийняття спадщини наймаючи при цьому адвоката. Зазвичай, така ситуація складається, якщо спадкодавець написав заповіт, а розподіл ведеться в загальному порядку черги і в рівних частинах.
      Звісно, бажаючи продовжити строки (термін) на прийняття спадщини, після смерті спадкодавця, ніхто не впорається з цією непростою та заплутаною справою поодинці, без допомоги надійного і успішного адвоката по спадщині.


Чи варто взагалі приймати спадщину?!

      Не завжди спадкоємець може прийняти спадщину. Причиною може бути глибокий конфлікт між спадкоємцем і спадкодавцем. В інших випадках - банальна фінансова нестабільність. Всі знають, що успадковується не тільки майно, а й обов'язки. Наприклад, спадкоємець повинен буде виплачувати кредити спадкодавця. Якщо у нього немає бажання робити виплати, він може відмовитися від своєї частки спадщини. Варто уточнити: спадок можна прийняти тільки повністю, і відмовитися від нього теж повністю. Не можна прийняти, наприклад, квартиру, але відмовитися від виплат по іпотеці.

      Тепер торкнемося фінансової сторони отримання спадщини. У деяких випадках це може бути досить витратним підприємством. Так, доведеться заплатити за послуги нотаріуса, за оформлення паперів, за видачу документів у держустановах тощо. Крім того, закон вимагає платити податок на спадщину деякі черги спадкоємців. Зокрема, він становить 5% або 1% від вартості отриманого в спадщину майна з урахуванням деяких нюансів. Зазначу, що спадкоємці першої черги звільняються від податку. У деяких випадках податок може збільшитися до 15%. Так буде, якщо спадкоємцем значиться, наприклад, іноземна організація. Спадкоємці, які не є громадянами України, також заплатять чималий податок.
      Мені, як адвокату по спадковим питання, практично щоденно доводиться працювати з різними Клієнтами, - спільно ми подаємо позовну заяву в суд, далі я представляю інтереси Клієнта на процесі, веду справу та допомагаю зібрати необхідні в цій категорії справ докази поважності пропуску строку на прийняття спадщини. На позов відповідають в суді або всі ті спадкоємці, хто брав активну участь в розподілі спадкового майна, або, за відсутності таких громадян, місцева влада по зареєстрованому проживанню померлого. Звісно, щоб продовжити термін спадщини, я допоможу подати заяву за місцем знаходження значної частини майна і за адресою проживання відповідачів. Нагадаю, що строки вступу в спадщину в Україні рівні шести місяцям в стандартній ситуації. Але якщо суд задовольняє позовну заяву та продовжує термін на збір документації - спадкоємцю може бути виділено час від одного до трьох місяців. У цей відрізок він зобов'язаний подати заяву на вступ до спадщини.
      Отже, якщо виникли проблеми зі спадщиною, або Ви не маєте можливості прийняти її, оскільки нотаріус вважає строки на прийняття спадщини пропущеними – обов’язково звертайтесь до мене, як адвоката по спадковим справам, за професійною допомогою та порадою, як далі діяти, щоб не утратити свої спадкові права назавжди.





Інші статті юриста:

Більше статей

юридическая помощь гражданам


юридическая помощь бизнесу


- Грамотно и профессионально, по-деловому, без пиара и заносчивости, компетентно и индивидуально. Юридические услуги и результат. ...


- Знать свою работу и уметь отстаивать права своего Клиента - это то, чем руководствуется адвокат Светлана Приймак в своей деятельности. ...


Відгуки про юриста
отзывы об светлане приймак
   У будь-якому випадку - дякую всім, дійсно, нам було всім не легко досягти такого результату, а особливо Вам, Світлано Михайлівно.
   Й ніхто не сподівався, да що там, й мріяти не міг про те, що ви для всіх нас зробили! Будинок у дітей пречудовий. Сподіваюсь тепер на одне, що їх життя владнається й, накінець-то, вони заживуть для себе, дбаючи тільки про моїх онуків!
   Ви професіонал своєї справи, побільше б таких було.
Акції на юридичні послуги

Скидки на юридические услуги


-

орнамент


Більше загальних статтей

-

Більше сімейних статтей

-

Більше судової практики

-

Більше консультацій



-

-
Випадкове на сайті юриста

-
Звернення до адвоката


Тема звернення:

Ваше ім'я:




Текст Вашого звернення:
(викладіть суть Вашого звернення до юриста)



Контактний телефон: Контактний Email: