• отзыв почему стоит выбрать адвоката приймак
  • статья адвоката по наследству
  • видео-отзыв по делу об установлении юридического факта
  • отзыв про адвоката по банковскому спору
  • отзыв об адвокате светлане михайловне приймак
  • адвокат помогла с решением земельного вопроса
  • обращение к оппонентам
  • отзыв про юриста по наследственному делу
  • скидку на юридические услуги адвоката
  • отзыв об адвокате по наследственному делу
  • отзыв об семейном адвокате по делу об уменьшении размера алиментов
  • отзыв об адвокате светлане приймак по кредитному спору
  • статьи и публикации частного адвоката
  • благодарность адвокату в виде отзыва Клиента
номер телефона адвоката

Спадкування частки у ТОВ

Статті на сайті

    Закон дозволяє передавати в спадок тільки частку в Статутному капіталі ТОВ, але не право учасника товариства з обмеженою відповідальністю

      Що робити, якщо спадкодавець був власником частки в ТОВ? Насамперед, потрібно налаштуватися на те, що з отриманням спадщини обов'язково виникнуть проблеми. Отже, було б розумним зібрати всі доступні документи і звернутися до юриста, досвідченому в спадкових справах. Тільки повний аналіз ситуації дозволить визначити наступні кроки - без цього неможливо давати жодних порад. Втім, потрібно мати уявлення про те, які дії взагалі можливо здійснити. Тому, коротко розглянемо основні варіанти.

Статут товариства дозволяє спадкоємцю ставати членом суспільства?

      Потрібно обов'язково упевнитися в тому, що Статут фірми дозволяє спадкоємцю ставати членом товариства. Для цього слід посетити юридичну консультацію у адвоката. Цивільний Кодекс дає учасникам товариства право вільно відчужувати або продавати свою частку. Тобто, спадкоємець цілком може розраховувати на частку в статутному капіталі. Однак, право участі, згідно тому ж Кодексу, не може бути передано у спадщину. Так що це право зовсім не обов'язково перейде спадкоємцю разом з частиною статутного капіталу. Якщо спадкоємець, який отримав частку, може стати учасником, то він так і вчинить. Потім він може або зануритися у справи суспільства, або продати свою частку.

      Не рідко учасники товариства намагаються захистити себе від несподівано виникаючих новачків, тому в Статуті, швидше за все, зазначено, що право учасника (а в деяких випадках, і частка капіталу) може бути отримана спадкоємцем лише за згодою інших учасників товариства. Це, до речі, цілком законно. Навіть, Верховний Суд України визнає, що громадянин може успадковувати право власності на частину статутного капіталу. Право на участь в суспільстві не повинно успадковуватися. Таким чином, якщо громадянин бажає отримати права та обов'язки померлого в повному обсязі, то йому потрібно буде заручитися підтримкою інших членів суспільства - бо, перш за все, йому доведеться стати учасником товариства.

      Правда, закон уточнює, що спадкоємець має перевагу перед іншими кандидатами в учасники товариства. Тобто, члени суспільства разом із часткою повинні запропонувати йому вакантне місце учасника. Важливо, щоб усе зробити правильно звернутись за допомогою до юриста. Тільки після його відмови можна зробити пропозицію третім особам. Частка померлого учасника за бажанням спадкоємця може бути видана як у грошовій, так і в натуральній формі. Природно, спадкоємець отримує частку від капіталу товариства на день смерті спадкодавця, а не на момент утворення суспільства.


Варіанти спадкування частки у ТОВ

      Отже, існує два основних варіанти розвитку подій.

  • Перший: спадкоємець отримує тільки частку капіталу і відмовляється стати учасником товариства.
  • Другий: спадкоємець вирішує стати членом суспільства і крім частки статутного капіталу отримує права учасника. Якщо з першим все просто і ясно, то з другим виникає безліч проблем. Малоймовірно, що Статут дозволяє спадкоємцю стати членом суспільства тільки на підставі права власності на частину статутного капіталу. Значить, щоб стати учасником товариства, йому доведеться отримати згоду інших членів суспільства. Що, якщо він його не отримає? Тоді у нього буде нездійсненним право власності. Так що спадкоємцю доведеться звертатися до суду і вимагати захисту своїх прав.

      Мало хто із спадкоємців побажає своїм нащадкам подібної мороки. Так що їм було б правильно передбачити подібний збіг обставин, придумати рішення і включити до Статуту відповідні положення.





Інші статті юриста:

Більше статей

юридическая помощь гражданам


юридическая помощь бизнесу


- Грамотно и профессионально, по-деловому, без пиара и заносчивости, компетентно и индивидуально. Юридические услуги и результат. ...


- Знать свою работу и уметь отстаивать права своего Клиента - это то, чем руководствуется адвокат Светлана Приймак в своей деятельности. ...


Відгуки про юриста
отзывы об светлане приймак
   Світланочка, здрастуйте! Звичайно, мені Ваші поради дуже допомогли. Наші переговори з колишнім чоловіком закінчилися складанням нової мирової угоди. Наявність Вашої передбачуваності та розгортання подій щодо моєї справи зіграла свою роль у тому, що мій колишній чоловік пішов на укладення нової угоди і не став доводити справу до суду.
   Він зрозумів, що шанси на перемогу в нього не такі вже однозначні, як він думав на початку, тому краще домовитися, ніж продовжувати витрачати час і гроші на розгляди, які ще невідомо чим для нього могли б закінчитися. Так що величезне спасибі за те, що Ви брали участь у нашій справі і за допомогу!
   З повагою, Ганна
Акції на юридичні послуги

Скидки на юридические услуги


-

орнамент


Більше загальних статтей

-

Більше сімейних статтей

-

Більше судової практики

-

Більше консультацій



-

-
Випадкове на сайті юриста

-
Звернення до адвоката


Тема звернення:

Ваше ім'я:




Текст Вашого звернення:
(викладіть суть Вашого звернення до юриста)



Контактний телефон: Контактний Email: