• отзыв почему стоит выбрать адвоката приймак
 • статья адвоката по наследству
 • видео-отзыв по делу об установлении юридического факта
 • отзыв про адвоката по банковскому спору
 • отзыв об адвокате светлане михайловне приймак
 • адвокат помогла с решением земельного вопроса
 • обращение к оппонентам
 • отзыв про юриста по наследственному делу
 • скидку на юридические услуги адвоката
 • отзыв об адвокате по наследственному делу
 • отзыв об семейном адвокате по делу об уменьшении размера алиментов
 • отзыв об адвокате светлане приймак по кредитному спору
 • статьи и публикации частного адвоката
 • благодарность адвокату в виде отзыва Клиента
номер телефона адвоката

Розлучення на території Німеччини: як правильно?

Статті на сайті

    З метою розірвання шлюбу на території Німеччини доведеться багато попрацювати. Зокрема, доведеться рівно протягом одного року роздільно проживати.

      Повертаючись до теми цієї публікації, сліг вказати на те, що § 78 ЦПК Німеччини повідомляє: сторона, що бере участь у процесі, обов'язково має бути представлена своїм адвокатом. З метою розірвання шлюбу доведеться багато попрацювати. Зокрема, доведеться рівно протягом одного року роздільно проживати. Проживання таке може бути насправді (як свідчить практика) і в одній квартирі.

      Правда, у такому випадку суду потрібно буде надати всі докази, які можуть підтвердити факт роздільного ведення господарства, роздільного ведення бюджету, роздільного харчування, проживання в окремих кімнатах. Виходить, що потрібно буде довести суду повну відсутність сімейної близькості. Якщо є згода на розлучення і першої, і другої сторони, тоді все нормально. Правда, бувають ситуації, при яких одна зі сторін не погоджується на розлучення.

      Процес відразу ж стає більш затягнутим. Якщо має місце відсутність згоди на здійснення розлучення однієї зі сторін, в такому випадку, шлюб судом розривається за умови наявності роздільного проживання подружжя протягом, як мінімум, 3 років.

      Розлучитися на території Німеччини (як і укласти шлюб, між іншим) виявляється набагато складніше, ніж в Росії та країнах СНД. З яких причин?

      На території Росії, України, Білорусії за відсутності у подружжя неповнолітніх дітей, обопільній згоді подружжя може оформити розірвання шлюбу в органі РАЦС.

      Що стосується Німеччини, то тут навіть у такому «простому» випадку розлучення можливо тільки за допомогою суду.

      Донедавна існував дещо інший порядок. Якщо одна зі сторін (чоловік або дружина) була іноземцем і за умови, що шлюб укладено був не на території Німеччини, то закон дозволяв розгляд шлюборозлучного процесу за законодавством тієї держави, на території якої і заключався шлюб (громадянами якої сторони або одна зі сторін є). На даний момент, така можливість «виходу зі складної ситуації» є неправомірною.

      Верховний Суд країни повністю скасував подібну практику. Виходить так, що розлучення на території Німеччини здійснюється лише відповідно до існуючого німецького законодавства. Ніяких альтернатив і додаткових можливостей не передбачається.

      При розгляді справи по розірванню шлюбу суд повинен неодмінно надати сторонам шанси на те, щоб примиритися. Такі питання найчастіше дозволяються за допомогою ведення листування через суд.

      А що ж робити, якщо суперечок не виникає?

      У такому випадку для участі в процесі досить буде і всього одного адвоката. Норми, встановлені у законодавстві Німеччини, говорять про те, що в рамках судового процесу здійснюється розділ пенсійних накопичень. І тільки у зв'язку з такою обставиною шлюборозлучні процеси досить довго тривають. Суду потрібно встигнути підготувати, направити такі запити до пенсійних органів щодо стану пенсійних накопичень.

      Ці органи, у відповідності зі своїми повноваженнями, пропонують сторонам заповнення різних анкет, відповіді на питання ... На основі отриманих документів, а також відомостей судом проводиться розрахунок пенсійних накопичень. Після розрахунку здійснюється поділ, тільки після цього виноситься рішення.

      Чи є можливість уникнути цієї процедури?

      Само собою, така можливість є. Саме для врегулювання представленого питання, суд пропонує сторонам всю справу вирішити мирним шляхом.

      Як це робиться? Потрібно буде в нотаріальному порядку повністю відмовитися від здійснення розділу накопичень.

      Зробити це можна далеко не завжди.

      Якщо шлюб, наприклад, проіснував протягом менш ніж 3 роки, в такому випадку, пенсійні накопичення взагалі не діляться (можна зробити виняток і розділити тільки в тому випадку, коли самі сторони сильно наполягають).

      Якщо ж існував шлюб протягом більше 3 років, в такому випадку, від розділу пенсійних накопичень відмовитися можна і перед судом. Але це набагато складніше. Плюс, у кожної зі сторін повинен матися свій адвокат.

      У шлюборозлучний процес на території Німеччини включені можуть бути і питання щодо сплати аліментів, питання розділу майна. Це істотно затягує судовий процес.

      Найчастіше при розлученнях з'являється питання щодо того, з ким саме з батьків будуть жити діти. Плюс, до цього важливо буде зрозуміти і те, які права існують у другого з батьків. Якщо сторони угоди з питань не досягнули (зокрема, питання з дітьми), то рішення приймає суд.

      Само собою, він це робитиме з урахуванням всіх існуючих обставин справи, з урахуванням наявності прихильності дітей, думки спеціального державного органу - відомства у справах неповнолітніх (називається як Jugendamt).

      Що стосується матеріального становища подружжя, то тут воно вирішальної ролі не гратиме. Чоловік має право отримувати аліменти на утримання дітей, що залишилися з ним після розірвання шлюбу. У випадках, які були встановлені законом, є право на одержання аліментів та на своє утримання (хвороба, каліцтво і т.п.).

      Загальні правила передбачають, що після розлучення, розірвання шлюбу права опіки над дітьми (називається німецькою мовою це Sorgerecht) за обома батьками зберігається.

      Суд має право за наявності заяв двох сторін передати опіку на одного з батьків. Варто ще раз підкреслити, що така «передача» не є в чистому вигляді позбавленням батьківських прав. Той батько, безпосередньо якому і було передано Sorgerecht, отримує права самостійно приймати рішення щодо зміни проживання, виїзду за кордон, лікування дитини на випадок її захворювання. Плюс до цього, у нього є повноваження вибирати дитині дитячий заклад.

      Все це можна робити без згоди з боку другого батька. Правда, це зовсім не обмежує і не повинно обмежувати права іншого батька на здійснення спілкування з дитиною. Порядок спілкування визначається або угодою сторін, або рішенням суду. Судом встановлюється час, а також тривалість і періодичність спілкування батьків з дітьми.

      Рішення, які стосуються розірвання шлюбу, в законну силу вступають як тільки пройде 1 місяць з моменту винесення.

Які «ціни» на розлучення в Німеччині?

      У країні вартість розлучення (без врахування послуг адвоката) залежатиме від найбільш важливих основних чинників:

 • доходи подружжя,
 • кількість суперечок між подружжям.

      Зокрема, до суперечок відносяться неврегульовані питання щодо як місця проживання дитини, так і розділу майна, аліментів. Наведені питання і нюанси, само собою, краще буде вирішувати поза рамками процесу. Наприклад, рішення може мати місце після укладення угоди про аліменти або ж угоди, що стосується питань порядку спілкування з дитиною.

      Загалом, виходить, що представлені питання в силу своєї специфіки перестають бути предметом шлюборозлучного процесу. Вартість розлучення, виходить, в результаті може бути істотно знижена. У деяких випадках надана може бути і фінансова допомога державою. Держава оплатить послуги як адвоката, так і інших фахівців. Плюс до цього державою може бути внесено і держмито. Скористатися такою допомогою можна не всім і далеко не завжди.

      Як мінімум, потрібно буде повідомити адвокату щодо наявності у Вас передумов на подачу заяв до суду щодо питань надання фінансової допомоги (така заява носить назву Antrag auf Prozesskostenhilfe).

      Якщо один з подружжя може похвалитися наявністю великого доходу, а от у іншого таких доходів немає, то другому надається право на оплату послуг адвоката за рахунок свого чоловіка. Ціна шлюборозлучного процесу, таким чином, складається з держмита (називається як Gerichtskosten) та вартості на послуги адвоката (це Rechtsanwaltsgebuehren). Держмито ділять між сторонами порівну. Якщо кожній стороні наймати адвоката, то це виллється у немалу копієчку. Передбачено, що в такому випадку оплачує все сама сторона

      З адвокатської практики та однієї юридичної консультації.

      До сімейного юриста звернувся клієнт. Його прохання - представляти інтереси в німецькому шлюборозлучному процесі, який ініціював він сам. Шлюб тривав впродовж більше 3 років. Правда, основна умова, яке стосується роздільного проживання протягом 12 місяців, так і не була виконана.

      Клієнт стверджує, що дружина була невірна і що народила йому дитину від іншого. Переживши найсильніший стрес, він пробачив свою невірну дружину, продовжував жити разом. Через деякий час йому стало відомо, що дружина знову зраджує і чекає вже другу дитину від іншого чоловіка.

      У такому випадку, клієнтові можна порадити укласти з дружиною договір у нотаріуса про добровільний поділ своїх пенсійних накопичень. В іншому випадку, судовий процес затянеться дуже сильно. Адвокат (від імені свого клієнта) підготував, а також направив до судового органу заяву з проханням розірвання шлюбу.

      Судовий орган угледів винятковість ситуації, задовольнив позов без здійснення поділу пенсійних накопичень, а також без дотримання обов'язкової умови роздільного проживання.

Інші статті юриста:

Більше статей

юридическая помощь гражданам


юридическая помощь бизнесу


- Грамотно и профессионально, по-деловому, без пиара и заносчивости, компетентно и индивидуально. Юридические услуги и результат. ...


- Знать свою работу и уметь отстаивать права своего Клиента - это то, чем руководствуется адвокат Светлана Приймак в своей деятельности. ...


Відгуки про юриста
отзывы об светлане приймак
   Свєточка Михайлівна, вибачте що трохи спізнився із подякою. Від душі бажаю Вам щастя і професійних перемог! Ви - наше сонечко в боротьбі зі всілякими негараздами!
   Спасибі за те, що Ви така існуєте! Щастя ВАМ, добра, великого кохання!
   Марков Олег Михайлович.
Акції на юридичні послуги

Скидки на юридические услуги


-

орнамент


Більше загальних статтей

-

Більше сімейних статтей

-

Більше судової практики

-

Більше консультацій-

-
Випадкове на сайті юриста

-
Звернення до адвоката


Тема звернення:

Ваше ім'я:
Текст Вашого звернення:
(викладіть суть Вашого звернення до юриста)Контактний телефон: Контактний Email: