Оформляємо спадщину на неприватизовану квартиру
Якщо громадянин отримав у спадок не приватизовану квартиру, то йому доведеться переоформляти договір найму
За загальним правилом, так як квартира не приватизована, то між її колишнім хазяїном і наймодавцем (організацією, у фонді якої знаходиться дана квартира) укладено договір найму. Підставою для цього договору є ордер на квартиру. Спадкоємець повинен оформити зазначений договір на своє ім'я або скористатись допомогою юриста.
Подаємо до суду заяву про визнання спадкоємця наймачем житлового приміщення
Для цього йому доведеться звернутися до юриста по спадковим справам й подати до суду заяву про визнання спадкоємця наймачем житлового приміщення. Провадження, навряд чи затягнуться, суд винесе позитивне рішення але тільки в тому випадку, якщо в справі буде діяти кваліфікований адвокат. З цим рішенням потрібно буде звернутися в організацію-наймодавець і отримати ордер на квартиру.
Житловий Кодекс України свідчить, що якщо наймач помер, то наймодавець має визнати члена сім'ї померлого новим наймачем. Йдеться про будь-якого члена сім'ї. Новий договір не укладається, просто новий власник квартири посідає в ньому місце попереднього. Після цього наймач, при бажанні, може приватизувати квартиру.
Момент тут дуже тонкий. Справа в тому, що договір найму був укладений з працівником підприємства, і його умовою було виконання працівником своїх обов'язків. Якщо ж спадкодавець помер, то його спадкоємець не може бути визнаний наймачем. Це правило не працює тільки рідкісних випадках: коли наймодавець втратив право виселення наймача або, коли договір найму мав місце не з працівником підприємства.
Крім того, слід наголосити, що згідно Правового висновоку Верховного Суду України у спорі про визнання за спадкоємцем права на квартиру державного житлового фонду, в якій за життя проживав спадкодавець, суд постановив, що спадкоємець, який у встановленому законом порядку прийняв спадщину, набуває право на квартиру державного житлового фонду, в якій за життя проживав спадкодавець, за умови, що на час відкриття спадщини квартира була місцем постійного проживання спадкодавця або він зберігав право користування нею, спадкодавець подав у встановленому порядку заяву про її приватизацію, однак квартира безпідставно не була передана йому у власність.
Адвокат допоможе вирішити справу із неприватизованою квартирою у спадок
Враховуючи вказане вище, слід детально аналізувати в індивідуальному порядку кожну спадкову справу у якій йдеться про спадкування неприватизованого житла (квартири, будинку тощо), щоб надати повноцінну юридичну консультацію та фахову правову допомогу з цього питання.
Звертайтесь, будь-ласка, за юридичними послугами, - буду рада допомогти та вирішити Ваше питання із неприватизованою квартирою у спадок!