• отзыв про адвоката по банковскому спору
  • отзыв об адвокате светлане михайловне приймак
  • адвокат помогла с решением земельного вопроса
  • обращение к оппонентам
  • отзыв про юриста по наследственному делу
  • скидку на юридические услуги адвоката
  • отзыв об адвокате по наследсвенному делу
  • отзыв об адвокате светлане приймак по кредитному спору
  • статьи и публикации частного адвоката
номер телефона адвоката

Розділ майна подружжя у вигляді цінних паперів товариства

Статті на сайті

    При розподілі майна подружжя не може претендувати на частку статутного капіталу товариства, але може отримати частину його акцій.

      Так, стаття 190 Цивільного Кодексу України дає визначення майну. Відповідно до закону, до майна може належати як одна-єдина річ, так і сукупність декількох предметів. До майна можуть належати не тільки матеріальні об'єкти, а й нематеріальні - різні права, інтелектуальна власність і так далі. Отже, подружжя при розлученні повинно потурбуватися не тільки розділом речей, але і розподілом прав. Обов'язки, до речі, теж підлягають поділу - звичайно, якщо були придбані під час шлюбу.


Більшість позовів про розділ майна стосується розділу дорогих речей

      Втім, порівняно небагато пар вимагає розділити майнові правата обов'язки. Якщо звернути увагу на статистику, то стає ясно, що більшість позовів про розділ майна стосуються розділу дорогих, які потребують державної реєстрації, речей - автомобілів, нерухомості, земельних ділянок. При цьому позовів про розділ майнових прав досить мало.

      Однак це не означає, що подібних позовів взагалі немає. Візьмемо для прикладу досить поширену ситуацію: чоловік є учасником господарського товариства, дружина взагалі не працює. При розлученні дружина вимагає половину частки чоловіка у статутному капіталі товариства. За її словами чоловік вже перебував у шлюбі, коли вклав кошти в капітал підприємства. Так як кошти були загальними, то вона має право отримати половину. Як правило, суд відмовляє у задоволенні подібних позовів. Це цілком логічно: як тільки кошти були передані в статутний капітал товариства, вони стали власністю товариства. Така ситуація виходить за рамки, окреслені Сімейним кодексом. Дружина не перебуває в складі членів суспільства, значить не може претендувати на частину його капіталів.

      При цьому, дружина все одно може претендувати на частину майнових прав, що належать чоловіку - тільки вимагати потрібно не частку статутного капіталу і вже точно не частини прав учасника товариства, а частини капіталу, існуючого у вигляді акцій, або інших цінних паперів. При цьому малоймовірно, що суд погодиться розділити частки подружжя: для початку було б правильно вимагати визнання паперів об'єктом спільного володіння. Проте, слід звернутись до адвоката та попередньо отримати юридичну консультацію з цього приводу. Оскільки, навіть Верховний Суд України роз'яснює, що якщо цінні папери було куплено на спільні кошти подружжя, то подружжя стає спільними власниками зазначених паперів. Порядок володіння спільною власністю можна визначити у відповідній угоді ..

      Таким чином, дружина не може претендувати на право учасника товариства, так само як не може вимагати частину від частки чоловіка у статутному капіталі товариства. Однак вона може вимагати, щоб її визнали спільним з чоловіком власником деякої кількості емітентів прав. На даний момент не існує законів і норм, що регулюють ситуацію, пов'язану з передачею корпоративних прав в результаті розділу майна. Зважаючи на це і суди, і самі підприємства намагаються уникати виникнення подібних ситуацій.


      З вищесказаного можна зробити однозначний висновок: не варто поспішати виступати з вимогами, слід замовити послуги сімейного юриста та розібратись детальніше зі своїми правами. Так як питання передачі частини прав одного з подружжя іншому не регулюється законодавством в належній мірі, то легко можна допуститись непоправної помилки. У питаннях, пов'язаних з розділом майнових прав, ми радимо звертатися за допомогою до досвідченого юриста. Тільки після докладного аналізу ситуації можна вживати будь-які юридично-значимі дії.

Інші статті юриста:

Більше статей

юридическая помощь гражданам


юридическая помощь бизнесу


- Грамотно и профессионально, по-деловому, без пиара и заносчивости, компетентно и индивидуально. Юридические услуги и результат. ...


- Знать свою работу и уметь отстаивать права своего Клиента - это то, чем руководствуется адвокат Светлана Приймак в своей деятельности. ...


    Відгуки про юриста
отзывы об светлане приймак
   Благодарю вас за оказанную помощь в бракоразводном процессе.
   Вы профессионал своего дела, очень опытный адвокат. Помимо своего знания дела, вы очень позитивный и добрый человек, всегда знаете, что сказать, как успокоить, направить на верный путь и вселить уверенность.
    Акції на юридичні послуги

Скидки на юридические услуги


-

орнамент


Більше загальних статтей

-

Більше сімейних статтей

-

Більше судової практики

-

Більше консультацій-

-
    Випадкове на сайті юриста

-
Звернення до адвоката


Тема звернення:

Ваше ім'я:
Текст Вашого звернення:
(викладіть суть Вашого звернення до юриста)Контактний телефон: Контактний Email: