Якісна юридична адреса
Щоб з безлічі пропозицій, значна частина яких досить сумнівна, вибрати якісну юридичну адресу, важливо знати основні критерії цієї якості. Спробуємо розібратися, яка сьогоднішня ситуація на ринку юридичних адрес і якою повинна бути юридична адреса, що відповідає існуючим стандартам якості.
Сьогодні на ринку юридичних послуг існує безліч пропозицій юридичних адрес за надзвичайно низькою ціною: до тисячі гривень. Скажемо відразу: якісна юридична адреса стільки коштувати не може, тому подібна пропозиція має Вас, м'яко кажучи, насторожити. Цілком ймовірно, що юрадреса, куплена Вами за такою привабливо низькою ціною, реально існує (і Вам навіть її покажуть), проте, жодних тривалих відносин, а тим більше гарантій, така покупка, як правило, не обіцяє.
Подібні пропозиції цілком можуть бути елементом налагодженої схеми шахрайства, і бути залученим в таку схему може бути хто завгодно: як новачок, так і підприємець зі стажем. Однак від цього можна застрахуватися, керуючись
при виборі юридичної адреси основними критеріями якості.
Перш за все, реальна ціна справді якісної юридичної адреси у Києві повинна бути не менше 2 тисяч гривень. Сюди входить (повинен входити) цілий пакет послуг, необхідних для подальшої роботи підприємства, і перевіряти наявність усіх цих пунктів потрібно ще до укладення договору оренди приміщення.
По-перше, власник повинен забезпечити підтвердження Ваших з ним договірних відносин (гарантійним листом і по дзвінку податкової), а також повинен забезпечити можливість відвідування вказаної адреси організованою виїзною перевіркою. Подібне відвідування має на увазі демонстрацію податківцям того, що дана адреса (приміщення) дійсно експлуатується і експлуатується за призначенням. Це означає, що приміщення, в якому Ви будете приймати організовану виїзну
перевірку, повинно мати вигляд чинного офісу, повністю обладнаного
для роботи.
По-друге, необхідно заздалегідь обумовити такий пункт ваших стосунків, як гарантії: власник повинен гарантувати якість своєї роботи, але повинен і надати додаткові гарантії, на випадок «позаштатної» ситуації. Тобто у разі отримання відмови у реєстрації за юридичною адресою власника (з вини адреси), власник зобов'язується повернути вкладені Вами кошти або забезпечити повторну подачу документів за свій рахунок.
По-третє, Ваші договірні відносини з власником повинні підтверджуватися договором оренди або суборенди, оскільки предметом такого договору є безпосередньо оренда приміщення і договір має на увазі використання адреси як юридичної. Крім того, більшість інстанцій не розглядає ніякі інші форми договорів як підтвердження чинної юридичної адреси, і переконливим підтвердженням у даному випадку буде тільки Договір оренди, причому з можливістю його оплати безготівковим
платежем.
І останнє по черзі, але не за значенням. У пакет якісної юридичної адреси повинно входити організоване поштове обслуговування (поштовою організацією, а не орендодавцем!) за даною адресою. В іншому разі до Вас може не дійти важлива кореспонденція (офіційні листи, повідомлення з податкових органів), в результаті чого у Вашої компанії можуть виникнути серйозні проблеми.
>