Фактична та юридична адреса
Взагалі законодавець не розділяє понять «фактична адреса» або
«юридична адреса». У законодавчих актах вживається «місцерозташування юридичної особи» та його наявність є обов'язковою умовою для реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності. При цьому часто при реєстрації вимагають у заявці, крім, власне, адреси за якою фірма реєструється, вказати також і фактичне місце перебування. Але для тих, у кого ці дані різняться - це не вихід, тому що вся кореспонденція з контролюючих органів все одно буде приходити на офіційно вказану і закріплену
за юридичною особою адресу.
Якщо так вийшло, що підприємець не хоче світити перед податковими органами
реальну адресу своєї діяльності (це може бути з різних причин - фактичний офіс ще не має статусу нежитлового приміщення, бажання співпрацювати з конкретною податковою інспекцією міста і т.п. ), або її взагалі немає, то можна купити юридичну адресу без посередників. Чому саме без посередників? Та тому, що
придбати юридичну адресу або повністю офіс у власника набагато вигідніше в матеріальному плані і в плані ведення подальшої діяльності.
По-перше, не потрібно переплачувати за посередницькі послуги, по-друге, посередник не завжди має реальну інформацію про майно, що продається адресату. У другому випадку великий шанс стати «Щасливим» власником адреси з «чорного списку» податкових служб.
Так як основна мета придбання юридичної адреси - це зв'язок з контролюючими
органами, звертати увагу слід тільки на ті пропозиції, які містять в собі гарантоване поштове обслуговування. Тобто власник бере на себе обов'язки з отримання та своєчасної передачі за вказаною адресою всієї кореспонденції клієнта. Крім того, надійна юридична адреса значить, що в разі раптового вторгнення податкової перевірки на предмет реального знаходження виконавчого органу юридичної особи за вказаною адресою, там підтвердять, що така фірма дійсно існує і здійснює діяльність саме за цією адресою. В іншому
випадку, на голову підприємця зваляться чималого розміру штрафи.
Купити юридичну адресу можна як на тривалий так і на короткий терміни (від 1
місяця). Останній варіант ідеально підійде, якщо на момент реєстрації фірми ще немає офісного приміщення, але незабаром воно має з'явитися. Потім місце розташування юридичної особи можна буде змінити на реальний.
І ще - не кидайтеся на пропозиції про продаж юридичних адрес за зниженими цінами - це напевно учасники «чорних списків». Попит в цій сфері досить великий і власнику просто немає сенсу безпідставно занижувати вартість.
У своєму діловому, і, здавалося б, настільки детермінованому житті, ми дуже часто користуємося терміном, якого в законодавчій базі нашої країни просто не існує. І термін цей - «юридична адреса» - визначає адресу юридичної особи, тобто місце, де «прописаний» представницький і виконавчий орган будь-якої організації.
Для чого необхідна юридична адреса, знають усі, хто хоч раз у своїй практиці зустрічався з питанням реєстрації юридичної особи. Знають про це і студенти юрфаку. Ця адреса використовується для визначення місцезнаходження будь-якої організації або компанії, при цьому вона зафіксована у статуті цієї організації, будучи обов'язковою умовою того, що податкова інспекція погодиться провести реєстрацію такого суб'єкта.
Вирішивши створити власну справу, потрібно починати з малого, а саме з державної реєстрації своєї компанії. Відразу ж постає питання, чи можна провести реєстрацію такої організації використовуючи адресу прописки власника, тобто організатора цієї юридичної особи. У сенсі законодавства нашої країни - відповідь буде негативна, але на практиці іноді такі випадки зустрічаються.
Справа в тому, що Цивільний Кодекс України дозволяє реєстрацію юридичної особи за місцем реєстрації свого засновника тільки в тому випадку, якщо на момент реєстрації це приміщення переведено у нежитлове. І якщо практика покаже, що реєстрація за місцем проживання пройшла успішно, все ж радіти рано, адже співробітники податкової міліції в будь-який момент можуть прийти до вас у квартиру з перевіркою.
Реєстрація Вашої компанії не є єдиною причиною необхідності юридичної адреси. Цей атрибут є обов'язковим і при відкритті банківського розрахункового рахунку, за допомогою якого будуть відбуватися всі грошові операції. А також пересилання важливої документації.
У силу цих двох, та й не тільки цих аспектів, Вам необхідно замислитися над тим, що юридична адреса створеної Вами справи є не звичайною формальністю, а дуже важливою, з точки зору і іміджу, і проблем з податковою інспекцією. І, придбавши дорогу юрадресу, Ви повинні розуміти, що цим створюється майбутній успіх вашої компанії з відповідною відсутністю проблем з державними органами.
Разом з тим така юридична адреса буде гарантією того, що компанія, продає Вам таку послугу, не є шахраєм, а її клієнти - законослухняні і шановні компанії.
>