• отзыв почему стоит выбрать адвоката приймак
 • статья адвоката по наследству
 • видео-отзыв по делу об установлении юридического факта
 • отзыв про адвоката по банковскому спору
 • отзыв об адвокате светлане михайловне приймак
 • адвокат помогла с решением земельного вопроса
 • обращение к оппонентам
 • отзыв про юриста по наследственному делу
 • скидку на юридические услуги адвоката
 • отзыв об адвокате по наследственному делу
 • отзыв об семейном адвокате по делу об уменьшении размера алиментов
 • отзыв об адвокате светлане приймак по кредитному спору
 • статьи и публикации частного адвоката
 • благодарность адвокату в виде отзыва Клиента
номер телефона адвоката

Можливості спадкування тими особами, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі

Статті на сайті

    При розгляді питання щодо можливості успадкування тими особами, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі, потрібно враховувати кілька важливих моментів.

      Справа в тому, що за законом спадкування може бути як за законом ще й за заповітом. Це дві важливі підстави, від яких і треба виходити при відповіді на всі питання.

Заповіт та його тонкощі

      Спадкодавець залишив заповіт. Це означає, що він самостійно реалізував свою волю з приводу всього майна (як повністю, так і в частині). І за цим заповітом можна вказати, що права (а разом з ними і певні обов'язки, про що не можна забувати!) переходять у власність цивільної дружини або чоловіка. Заповіт - запорука того, що спадкоємець, дійсно, отримає певну частку, частину спадкової маси. Проте, сімейний адвокат зможе оспорити заповіт, якщо в цьому буде необхідність.

      Правда, в представленій ситуації варто не забувати про положення, які фіксуються в ст. 1241 ЦК.

      Цими нормами було встановлено право на наявність обов'язкової частки у спадщині деяких категорій. Зокрема, це такі категорії:

 • малолітні, непрацездатні повнолітні, неповнолітні діти;
 • непрацездатні повнолітні батьків.

      Ці категорії можуть успадковувати незалежно від змісту самого заповіту. У разі, коли заповіт не мав місця, тоді спадкування здійснюється за законом. Обов'язково, при цьому дотримуватись порядку черговості, передбаченої у спеціальних нормах (норми) ст. 1261-1265 ЦК, детальніше про які можна дізнатись на юридичній консультації.

Але, чи може успадковувати Ваша друга половина, з якою офіційно не укладено шлюб?

      Згідно ч. 2 ст. 21 Сімейного кодексу (і далі буде як СК України) встановлюється, що проживання жінки та чоловіка однією сім'єю без шлюбу являє собою підставу для виникнення у цих суб'єктів прав, а також обов'язків подружжя. Це означає, що прирівнювати цивільного чоловіка або дружину до спадкоємців першої черги (це діти, а також батьки спадкодавця, чоловік законний) взагалі неможливо.

      Ці особи визнаються спадкоємцями 4-тої черги за ст. 1264 ЦК. І то не у всіх випадках, а тільки в тих, якщо з спадкодавцем вони проживали однією сім'єю не менше, як п'ять років до моменту відкриття спадщини (або ж до дня смерті спадкодавця).

      Наявність факту проживання чоловіка і жінки однією сім'єю без шлюбу встановлена може бути і в судовому порядку. Доказом проживання можуть бути такі документи:

 • довідка ЖЕО,
 • наявність реєстраційного запису в паспорті (свідчить про те, що ця особа проживала в одній квартирі зі своїм померлим чоловіком),
 • свідчення, які дають сусіди,
 • показання інших свідків.

      Згідно ч. 2 ст. 1258 ЦК України виходить так, що кожна наступна черга спадкоємців отримує за законом повне право на спадкування у тому випадку, якщо немає спадкоємців попередньої черги. Якщо ж вони є, то існує ризик «залишитися з носом».

      Спадкоємці 4-тої черги в рамках, передбачених законом, можуть отримати спадщину лише в разі відсутності дітей у померлого, а також відсутності у нього батьків, сестер, рідних братів, бабусі і дідусі та ін., зазначених у законі, родичів.


Особливість спадкування 4 черги

      Але при цьому ст. 74 СК України вказує на те, що якщо жінка та чоловік однією сім'єю проживають (шлюб не зареєстрований), то все майно, набуте за час такого проживання, переходить в розряд спільної власності.

      Правда, відстояти його буде не так і просто. Доведеться відправитися до адвоката по сімейним справам та до суду. Подається позов до інших спадкоємців, мета позову полягає у встановленні факту проживання сім'єю і визнання майна як спільної сумісної власності подружжя. Зробити це буде не так і просто. Та й інші спадкоємці зацікавлені в тому, щоб привести максимум доказів проти Вас.

      А в цілому ж, особа четвертої черги має право, за рішенням з боку суду, одержати право успадкування поряд із спадкоємцями такої черги, якій дається право на спадкування.

      Обов'язковою умовою стає надання доказів.

.

Інші статті юриста:

Більше статей

юридическая помощь гражданам


юридическая помощь бизнесу


- Грамотно и профессионально, по-деловому, без пиара и заносчивости, компетентно и индивидуально. Юридические услуги и результат. ...


- Знать свою работу и уметь отстаивать права своего Клиента - это то, чем руководствуется адвокат Светлана Приймак в своей деятельности. ...


Відгуки про юриста
отзывы об светлане приймак
   Все это время юрист демонстрирует высокий профессионализм, компетентность и порядочность, оказывая качественные и эффективные услуги в ограниченные сроки и по разумным ценам.
Акції на юридичні послуги

Скидки на юридические услуги


-

орнамент


Більше загальних статтей

-

Більше сімейних статтей

-

Більше судової практики

-

Більше консультацій-

-
Випадкове на сайті юриста

-
Звернення до адвоката


Тема звернення:

Ваше ім'я:
Текст Вашого звернення:
(викладіть суть Вашого звернення до юриста)Контактний телефон: Контактний Email: