• отзыв почему стоит выбрать адвоката приймак
  • статья адвоката по наследству
  • видео-отзыв по делу об установлении юридического факта
  • отзыв про адвоката по банковскому спору
  • отзыв об адвокате светлане михайловне приймак
  • адвокат помогла с решением земельного вопроса
  • обращение к оппонентам
  • отзыв про юриста по наследственному делу
  • скидку на юридические услуги адвоката
  • отзыв об адвокате по наследственному делу
  • отзыв об семейном адвокате по делу об уменьшении размера алиментов
  • отзыв об адвокате светлане приймак по кредитному спору
  • статьи и публикации частного адвоката
  • благодарность адвокату в виде отзыва Клиента
номер телефона адвоката

Виїзд дитини на постійне проживання за кордон без згоди другого з батьків

Статті на сайті

         По-перше, нагадаю - мати і батько мають рівні права та обов’язки відносно дитини. Я вже не раз зазначала у своїх публкаціях про те, що розірвання шлюбу чи проживання окремо не є підставою для зменшення обсягу прав і обов’язків. До досягнення дитиною відповідного віку батьки спільно приймають юридично значимі рішення відносно дитини - щоб не стверджували інші "фахівці" у своїх статтях.

    Якщо ж мова йде про виїзд дитини віком до 16 років за кордон на постійне місце проживання разом із одним з батьків , то згода другого з батьків є обов’язковою і має бути надана на етапі збору документів, що подаються до органів державної міграційної служби для отримання дозволу на виїзд.

Постійне проживання закордоном - куди та коли?

адвокат постійне проживання дитини за кордоном

     Отримання постійного місця проживання за кордоном залежить від того, до якої саме країни ви виїжджаєте. Але спочатку потрібно покинути територію України в законний спосіб (виїхати). Процедура збору та оформлення документів для виїзду може забрати декілька місяців, тому рекомендуємо розпочати її завчасно, заручившись підтримкою кваліфікованого юриста.
     Виїзд громадянина на постійне місце проживання в іншу країну здійснюється за заявою, що має бути подана до органу державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання. Якщо громадянин покидає країну разом з своєю дитиною, яка не досягла 16 років – подається дві окремі заяви.
     Той з батьків, що залишається в Україні має надати письмову згоду на виїзд дитини до 16 років на постійне місце проживання. Така письмова згода надається або ним особисто під час подання заявником заяви щодо дитини, або засвідчується нотаріально. Подробніше я писала у статті "Секрети вивозу дитини за кордон" ще у 2015 році.


Чи можливе постійне проживання дитини закордоном без згоди одного з батьків?

     Добре, коли між батьками є згода. Але що робити у випадку, коли місце знаходження другого з батьків невідоме, або дійти згоди не виходить?
     Коли згода не потрібна? У випадку, якщо другий з батьків помер або мати покидає країну з дитиною, відомості про батька якої записані з її слів відповідно до ч.1 ст.135 Сімейного кодексу України – необхідно пред’явити свідоцтво про смерть другого з батьків або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану про народження дитини із зазначенням відомостей по батька відповідно до ч.1 ст. 135 Сімейного кодексу України – відповідно.
     Також підставою виїзду без згоди другого з батьків може бути рішення суду:

  • - про позбавлення батьківських прав;
  • - про визнання особи обмежено дієздатною, або недієздатною;
  • - про визнання особи безвісно відсутньою, або оголошення її померлою.

Виїзд за дозволом суду

     Порядком провадження за заявами про оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання, що затверджений наказом МВС України від 16.08.2016 № 816 також передбачена можливість подання завіреної копії рішення суду на виїзд за кордон на постійне проживання особи, яка не досягла 16-річного віку за відсутності згоди одного із законних представників.
     Відповідно до положень статті 313 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка не досягла 16 років може покидати територію країни за згодою батьків або в інших випадках, передбачених законом.
     Коли мова йде про рішення суду про виїзд на постійне проживання, то можливість його подання встановлено підзаконним нормативно-правовим актом, а не законом.
     Виїзд дитини за кордон на постійне місце проживання може створити ситуацію, коли інший з батьків буде фактично позбавлений можливості виконувати свої батьківські обов’язки та реалізувати права.


Судова практика з приводу постійного проживання дитини за межами України з одним із батьків

рішення суду

     Верховний суд України у справі №235/139/16-ц сформулював правову позицію відповідно до якої дозвіл на виїзд малолітньої дитини за кордон без згоди одного з батьків може бути наданий на конкретний виїзд з визначенням дати початку й закінчення. А надання дозволу на постійне проживання суперечить чинному законодавству, що визначає рівність прав і обов’язків батьків.
     Отримання дозволу на виїзд дитини за кордон без надання доказів на підтвердження повернення дитини на територію України створить ситуацію правової невизначеності та непрогнозованості. Таку позицію сформулював Верховний суд України в справі № 643/1090/17.

     При вирішенні справ, пов’язаних з наданням дозволу дитині виїхати за кордон на постійне місце проживання з тим з батьків з ким вона постійно проживає в Україні склалася неоднакова судова практика. Судом має бути враховано інтереси дитини і права другого з батьків. Так, якщо другий з батьків, що залишається в Україні – добросовісно виконує свої батьківські обов’язки і вибуття дитини на постійне проживання за кордон буде створювати значні перешкоди у здійсненні його батьківських прав – суд може відмовити у наданні дозволу. Результат вирішення спору багато в чому залежить від позиції сторін та кваліфікації сімейного адвоката. Саме тому, участь у справі кваліфікованого спеціаліста, перед усім практика, допоможе обрати найкращий варіант в конкретній справі. Незалежно від того, позивач ви чи відповідач – точність позовних вимог чи заперечень проти позову – значно збільшує шанси відстояти свої права.





Інші статті юриста:

Більше статей

юридическая помощь гражданам


юридическая помощь бизнесу


- Грамотно и профессионально, по-деловому, без пиара и заносчивости, компетентно и индивидуально. Юридические услуги и результат. ...


- Знать свою работу и уметь отстаивать права своего Клиента - это то, чем руководствуется адвокат Светлана Приймак в своей деятельности. ...


Відгуки про юриста
отзывы об светлане приймак
   Замечательный специалист, который не только знает и умеет выполнять свою работу, но и владет в полном объеме искусством общения с людьми, сохраняя при этом необходимое терпение, толерантность.
   Все работы выполнены в полном объеме и в срок.
Акції на юридичні послуги

Скидки на юридические услуги


-

орнамент


Більше загальних статтей

-

Більше сімейних статтей

-

Більше судової практики

-

Більше консультацій



-

-
Випадкове на сайті юриста

-
Звернення до адвоката


Тема звернення:

Ваше ім'я:




Текст Вашого звернення:
(викладіть суть Вашого звернення до юриста)



Контактний телефон: Контактний Email: