• отзыв почему стоит выбрать адвоката приймак
  • статья адвоката по наследству
  • видео-отзыв по делу об установлении юридического факта
  • отзыв про адвоката по банковскому спору
  • отзыв об адвокате светлане михайловне приймак
  • адвокат помогла с решением земельного вопроса
  • обращение к оппонентам
  • отзыв про юриста по наследственному делу
  • скидку на юридические услуги адвоката
  • отзыв об адвокате по наследственному делу
  • отзыв об семейном адвокате по делу об уменьшении размера алиментов
  • отзыв об адвокате светлане приймак по кредитному спору
  • статьи и публикации частного адвоката
  • благодарность адвокату в виде отзыва Клиента
номер телефона адвоката

Відсторонення від спадщини непотрібного спадкоємця

Статті на сайті

    Закон дозволяє позбавити спадкоємця права на спадщину, якщо той відмовлявся виконувати свої обов'язки по відношенню до спадкодавця

      Візьмемо для прикладу типову ситуацію.П. проживала з батьком. Той, як літня людина, вимагав невсипущої уваги і турботи. П. купувала продукти, одяг і ліки, возила батька по лікарях, готувала, прала, прибирала - загалом, намагалася забезпечити батькові комфортну старість. З часом батько помер. На жаль, за життя він не подбав про заповіт, тому П. стала спадкоємицею за законом. Як і вимагає законодавство, вона звернулася до місцевого нотаріуса і заявила про прийняття спадщини. Яке ж було її здивування, коли вона дізналася, що в черзі успадкування вона аж ніяк не самотня! Як повідомив нотаріус, заяву про прийняття спадщини подала єдинокровна сестра П., яка була народжена в першому шлюбі. Більше того, права на спадщину заявила, навіть, мати покійного. П. була вражена - адже обидві жінки, навіть, не дзвонили спадкодавцеві, абсолютно не цікавилися його справами і потребами! Як у них вистачає совісті вимагати якої б то не було спадщини?!

      П. вирішила, що було б справедливо виключити даних жінок з черги на спадщину - навряд чи тато хотів би, щоб вони користувалися його майном. Однак, чи можливо таке? Що потрібно для цього зробити? На ці питання і спробуємо знайти відповіді.


Законодавство дозволяє усунути спадкоємців з черги спадкування

      Законодавство дозволяє усунути деяких спадкоємців з черги спадкування. Звичайно, для цього повинні бути вагомі підстави. Так, якщо було доведено, що спадкоємець нехтував своїми обов'язками перед спадкодавцем - не дбав про нього, не допомагав йому - то через суд його можна позбавити права на спадщину . При цьому інші спадкоємці повинні самі подавати позитивний приклад.

      Насамперед, потрібно визначити, в якій черзі перебуває «неугодний» спадкоємець. Якщо, наприклад, він знаходиться в другій черзі успадкування, то спадкоємці першої черги можуть зовсім про нього не турбуватися - до нього справа просто не дійде (звичайно, якщо хоча б один спадкоємець першої черги прийме спадщину). У даному випадку, на жаль, всі три спадкоємиці належать до першої черги. Закон говорить, що за відсутності заповіту, частки спадкоємців за законом повинні бути рівними. Так що П. повинна буде вжити певних дій для того, щоб залишитися єдиною спадкоємицею.

      Як вже було зазначено, спадкоємець з черги виключається тільки за наявності вагомих підстав. Наприклад, якщо спадкодавець потребував допомоги, а спадкоємець її не надав. Або, якщо спадкодавець і спадкоємець перебували у дуже поганих стосунках, так що спадкодавець не хотів передавати майно даному спадкоємцю. Або, якщо спадкоємець живе нездоровим способом життя і суд вважає, що майно буде розтрачено, або йому буде завдано серйозної шкоди. Звичайно, кожна ситуація унікальна, і неможливо заздалегідь передбачити рішення суду. Тому важливо заздалегідь проконсультуватися з юристом і визначити шанси на перемогу.

      У даному випадку П. вважає, що підставою для позбавлення права на спадщину є байдужість спадкоємиць до потреб спадкодавця. Це цілком законна підстава, так що ймовірність позитивного рішення суду велика. Принцип досить простий: якщо спадкоємець за життя спадкодавця нехтував своїми обов'язками, то після смерті спадкодавця права спадкоємця перейдуть до того, хто виконував такі обов'язки. Єдине: П. повинна буде надати тому докази.

      Так, першою справою потрібно буде довести, що спадкодавець потребував допомоги: був серйозно хворий, або перебував у скрутному матеріальному становищі. Доказами факту можуть служити записи в медичній карті, свідоцтва лікарів, довідки про доходи і так далі. Крім того, буде потрібно довести, що спадкоємиці знали про хворобу та потреби батька - інакше може виявитися, що вони були готові допомагати, проте не були в курсі його проблем. Після цього потрібно буде довести, що спадкодавець просив допомоги конкретного спадкоємця. У даному випадку з батьком проживала П., тому інші спадкоємиці можуть повідомити, що йому було достатньо її допомоги.

      Доказами звернень до спадкоємців можуть служити листи з вимогами або свідчення сусідів, друзів. Важливий момент: потрібно буде довести, що спадкоємиця мала можливість допомагати спадкодавцеві. Може виявитися, наприклад, що мати померлого і знала про його проблеми, і отримувала прохання про допомогу, однак її крихітної пенсії на власні потреби-то не вистачало, не те що на допомогу іншим. Всі ці факти доведеться доводити, причому вся робота з пошуку доказів лягає на плечі зацікавленої сторони.

      Зазначимо, що закон не дає точного визначення поняттю «нехтував обов'язками». Поняття «потреба в допомозі» теж не визначається. Кожна людина може мати власну думку з даного питання. Тому усунення спадкоємця з черги проводиться тільки за рішенням суду. Суд з'ясовує всі обставини і визначає, чи можна сказати, що в даній ситуації мала місце зневага обов'язками.

      Позивачка повинна буде привести докази того, що вона сама дбала про померлого: забезпечувала його, задовольняла його потреби, виконувала його доручення. У цьому плані найбільш надійними є такі папери та документи, як наприклад: різні чеки та рахунки, з яких буде випливати, що покупки на благо померлого здійснювала саме позивачка. Можна надати чеки за дорогі ліки, платіжки комунальних послуг, різного роду квитанції. До речі, великим плюсом буде, якщо саме позивачка сплатила більшу частину витрат на похорон.

      Звичайно, позивачці краще звернутися до юриста. Він проаналізує всі обставини і допоможе визначити найбільш вигідну позицію. Саме юрист підкаже, які докази потрібно зібрати і яким чином це зробити.





Інші статті юриста:

Більше статей

юридическая помощь гражданам


юридическая помощь бизнесу


- Грамотно и профессионально, по-деловому, без пиара и заносчивости, компетентно и индивидуально. Юридические услуги и результат. ...


- Знать свою работу и уметь отстаивать права своего Клиента - это то, чем руководствуется адвокат Светлана Приймак в своей деятельности. ...


Відгуки про юриста
отзывы об светлане приймак
   Дякую Вам за відповідь і докладні роз'яснення. Сподіваюся звернутися до Вас за допомогою у найближчі місяці при вирішенні мого питання.
   Добра, злагода та багато клієнтів! Хай процвітає ваш бізнес!
   Рауль, Польша
Акції на юридичні послуги

Скидки на юридические услуги


-

орнамент


Більше загальних статтей

-

Більше сімейних статтей

-

Більше судової практики

-

Більше консультацій



-

-
Випадкове на сайті юриста

-
Звернення до адвоката


Тема звернення:

Ваше ім'я:




Текст Вашого звернення:
(викладіть суть Вашого звернення до юриста)



Контактний телефон: Контактний Email: