• отзыв почему стоит выбрать адвоката приймак
 • статья адвоката по наследству
 • видео-отзыв по делу об установлении юридического факта
 • отзыв про адвоката по банковскому спору
 • отзыв об адвокате светлане михайловне приймак
 • адвокат помогла с решением земельного вопроса
 • обращение к оппонентам
 • отзыв про юриста по наследственному делу
 • скидку на юридические услуги адвоката
 • отзыв об адвокате по наследственному делу
 • отзыв об семейном адвокате по делу об уменьшении размера алиментов
 • отзыв об адвокате светлане приймак по кредитному спору
 • статьи и публикации частного адвоката
 • благодарность адвокату в виде отзыва Клиента
номер телефона адвоката

Подружні корпоративні права - розділ майна

Статті на сайті

    Сімейні пари, що розлучаються, стикаються з питанням розділу спільно нажитого (тобто придбаного в шлюбі) майна.

Яка процедура розлучення для подружньої пари?

      На жаль, юридична грамотність сімейних пар теж залишає бажати кращого. Так, процедуру розлученняподружні пари представляють досить смутно. Тим більше, вони не знають і не розуміють власні обов'язки і права. Якби справа стосувалася тільки двох, було б не настільки страшно. Однак, наслідки розлучення можуть зачепити інших: родичів, друзів і, навіть, сторонніх людей. Одним з питань, яке вимагає серйозної уваги і розуміння є розділ майна . Більшість громадян України знає, що при розлученні подружжя повинно поділити порівну все майно. Яке майно підлягає розподілу, звідки береться правило ділення навпіл, чи є якісь винятки - це залишається за кадром. Тим часом, розлученню і розділу майна присвячено чимало законодавчих актів.

      Взагалі, ці питання розглядаються в Сімейному Кодексі. 57 стаття Кодексу присвячена саме майновим питанням. Відповідно до закону, розділити можна тільки спільно нажите майно, а особисте майно подружжя має залишатися за ними і після розлучення. До особистого майна можна віднести будь-яке майно, придбане до шлюбу.

 • Якщо майно було набуте в шлюбі, то особистим воно може вважатися тільки в окремих випадках. Так, якщо один з подружжя уклав договір індивідуального страхування і платив внески з власних коштів, то при розлученні він може залишити виплати по страховці собі.
 • Якщо була втрачена його особиста річ, то компенсація теж буде його особистими коштами. Аналогічно, якщо громадянину виплачується компенсація моральної шкоди, то ці кошти не підлягають поділу. Якщо одному з подружжя подарували якесь майно (адресний дар), то таке майно теж буде його власним. Наприклад, якщо родичі подарували дружині машину, і в договорі дарування чоловік не був зазначений, то при розлученні машину не доведеться ділити.

      Практично все інше майно, придбане в шлюбі, вважається спільним. По суті, навіть, об'єкти особистого користування (одяг, засоби гігієни) є спільними - правда, подружжя, на щастя, зазвичай, не опускається до поділу таких дрібниць. Доходи, отримані подружжям, також є спільною власністю. До них відноситься не тільки зарплата або стипендія, але також гонорари, винагороди та нецільові подарунки. Навіть, виграш вважається спільною власністю.

      Буває, що кредит за якусь річ ще не виплачений, а подружжя вже розлучилося. Таку річ все одно можна розділити (так само, як і залишок виплат), проте доведеться вирішувати питання в суді, так як справа зачіпає інтереси кредитора.

      Цікаво, але факт: якщо якісь речі були придбані для професійних занять одного з подружжя, то вони все одно не можуть вважатися його особистими речами. Взяти, приміром, сім'ю музиканта і програміста. Фортепіано не потрібно одному, дороге обчислювальне устаткування ні до чого іншого. Однак, при розлученні і те, і інше доведеться ділити.

      Якщо один з подружжя бажає залишити певну річ за собою, однак, не впевнений, що дане майно є особистим, він може спробувати визнати річ особистою через суд. Звичайно, подібні дії не варто вживати без консультації досвідченого юриста.

Не рідко, члени подружжя наполягають на розділі корпоративних прав - що може бути неоднозначним.

      Якщо подружжя володіє загальним бізнесом, то розділити його буває дуже складно: набагато простіше і розумніше продовжити спільну діяльність або передати всю справу одному з подружжя з тим, щоб другому була виплачена компенсація. Якщо питання стосується розділу цінних паперів, то без допомоги юриста, в більшості випадків, взагалі не обійтися.

      Якщо один з подружжя є учасником господарського товариства, то другий може захотіти отримати частину прав або частину частки учасника у статутному капіталі. Подібні ситуації потрібно розглядати в суді.

Інші статті юриста:

Більше статей

юридическая помощь гражданам


юридическая помощь бизнесу


- Грамотно и профессионально, по-деловому, без пиара и заносчивости, компетентно и индивидуально. Юридические услуги и результат. ...


- Знать свою работу и уметь отстаивать права своего Клиента - это то, чем руководствуется адвокат Светлана Приймак в своей деятельности. ...


Відгуки про юриста
отзывы об светлане приймак
   Вам велике спасибі за підтримку! Від сьогодні отримую аліменти від свого колишнього. От бачите, скільки років розшукували, і все без толку. Думала, що стану повторенням долі своїх подруг, яких колишні чоловіки зовсім ігнорують, вважаючи, що сплачують аліменти колишній дружині, а не власній дитині.
   Справа в тому, що в старості вони задумуються, де голову прихилити, а буде пізно. Я так вам вдячна!
   Олена Романова
Акції на юридичні послуги

Скидки на юридические услуги


-

орнамент


Більше загальних статтей

-

Більше сімейних статтей

-

Більше судової практики

-

Більше консультацій-

-
Випадкове на сайті юриста

-
Звернення до адвоката


Тема звернення:

Ваше ім'я:
Текст Вашого звернення:
(викладіть суть Вашого звернення до юриста)Контактний телефон: Контактний Email: